Philips, który jest strategicznym partnerem 4. festiwalu Light.Move.Festival odbywającego się w dniach 10-12 października br. w Łodzi, stworzy w strefie festiwalowej miasto światła. 45 kamienic na ul. Piotrkowskiej rozstanie rozświetlonych iluminacjami, a ul. 6 Sierpnia zmieni się na czas festiwalu w „Uliczkę Braci Philips”. Koszt energii elektrycznej zużytej do przygotowania tych atrakcji wyniesie jedynie 230 zł.

Już w najbliższy piątek 10 października w Łodzi rozpocznie się 4. edycja Festiwalu Kinetycznej Sztuki Światła Light.Move.Festival. Firma Philips, wiodący producent rozwiązań oświetleniowych i strategiczny partner Festiwalu, rozświetli jedną z najpiękniejszych ulic w Polsce – ulicę Piotrkowską, która będzie zaskakiwać niecodziennym, nocnym wyglądem. Kolorowe światło ożywi elewacje kamienic w dwóch strefach na ul. Piotrkowskiej. Elegancką iluminację uzyskają także budynki przy ulicy Moniuszki. Światło wydobędzie z mroku detale architektury uwydatniając ich obraz często niedostrzegany za dnia. Od początku istnienia festiwalu, Philips wykorzystuje swoje najnowsze rozwiązania LED do iluminacji łódzkich przestrzeni miejskich. W tym roku firma udostępni 850 opraw, czyli 10 proc. więcej niż w poprzednim roku, do oświetlenia 45 kamienic. Do iluminacji Philips wykorzysta energooszczędną technologię LED i inteligentne systemy sterowania oświetleniem, które pozwalają ograniczyć zużycie energii do 70 proc. Do przygotowania iluminacji podczas całego festiwalu Philips użyje niespełna 26 kW mocy, a koszt zużytej energii elektrycznej wyniesie ok. 230 zł.

Na czas festiwalu Philips przemieni ul. 6 Sierpnia na „Uliczkę Braci Philips”. To miejsce stanie się żywym przykładem tego, jak światło buduje miasto, kreuje atmosferę bezpieczeństwa i komfortu, a tym samym zachęca ludzi do wyjścia wieczorem z domu. Na Uliczce Braci Philips uczestnicy festiwalu będą mogli wykonać zdjęcie namalowane światłem, wziąć udział w konkursach, m.in. na najlepsze zdjęcie iluminacji przygotowanej przez Philips. Każdy będzie mógł również zostać specjalnym korespondentem z tej tętniącej światłem przestrzeni.Możliwe będzie wykonanie video nagrania z pozdrowieniami oraz zaproszeniem do odwiedzenia tego miejsca i wysłanie takiej video kartki e-mailem do przyjaciół lub rodziny. Specjalnie z okazji Light.Move.Festival utworzony zostanie „Philips Social Neswroom”, z którego za pośrednictwem mediów społecznościowych na bieżąco będzie relacjonowane to, co dzieje się na festiwalu. Odwiedzający festiwal będą mogli sami dzielić się wrażeniami z wydarzenia wykorzystując do oznaczenia postów specjalnie przygotowany oznacznik #miastoswiatla.

Festiwal Kinetycznej Sztuki Światła Light.Move.Festival jest organizowany przez fundację Lux Pro Monumentis, a jego partnerami są Miasto Łódź, Philips i Angora. Co roku festiwal odwiedza kilkaset tysięcy osób.