Ośrodki Medical SPA wyróżnia kompleksowe podejście do pacjenta, które przynosi zdumiewające efekty. Zabiegi lecznicze w odprężającej atmosferze łączą wypoczynek z dbałością o zdrowie. Młodszy wygląd, dobre samopoczucie, większa sprawność fizyczna i lepsza kondycja, to tylko niektóre z efektów pobytu w Medical SPA. Wybierając obiekt idealny warto wziąć pod uwagę pięć najważniejszych czynników, które będą mieć znaczący wpływ na nasz udany wypoczynek.

Różnorodność oferty
Decydując się na pobyt w ośrodku Medical SPA chcemy zadbać nie tylko o nasze samopoczucie, ale także i zdrowie. Spodziewane efekty może przynieść uzupełnianie oferty SPA o zabiegi medyczne. To one powinny być najistotniejszym czynnikiem przy wyborze konkretnego miejsca. Ważna jest zarówno różnorodność, jak i jakość świadczonych usług. Niektóre ośrodki Medical SPA korzystają z wielu dziedzin medycyny uzdrowiskowej, inne tylko z niektórych. Hotel Medical SPA Malinowy Dwór opiera leczenie o balneologię, fizykoterapię, hydroterapię, kinezyterapię, termoterapię oraz masaże. Tak bogata oferta sprawia, że każdy pacjent odnajdzie najlepszą dla swojego organizmu metodę leczenia.

Indywidualne dopasowanie
Drugim niezwykle ważnym czynnikiem, o którym powinniśmy pamiętać przy wyborze ośrodka Medical SPA, jest możliwość dopasowania kuracji do indywidulanych potrzeb. Konsultacja z lekarzem czy fizjoterapeutą przed podjęciem decyzji o sposobie leczenia jest najlepszym rozwiązaniem, które gwarantuje Hotel Medical SPA Malinowy Dwór. Ośrodek proponuje specjalnie opracowane pakiety np. „Pakiet Uzdrowiskowy”, które w następstwie rozmowy ze specjalistą są dopasowywane do potrzeb i upodobań pacjenta. Dodatkowo restauracja hotelowa umożliwia dostosowanie posiłków do wymagań diety, jeśli taka zostanie zalecona.

Gabinety zabiegowe
Ośrodek Medical SPA do którego się wybierzemy powinien także posiadać adekwatną do liczby gości, ilość gabinetów zabiegowych. Czynnik ten decyduje bowiem o tym czy nawet podczas krótkiego, weekendowego pobytu będziemy mogli skorzystać z wielu różnych metod leczniczych i rehabilitacyjnych. Hotel Medical SPA Malinowy Dwór dysponuje, aż 39 gabinetami zabiegowymi. Dzięki temu jest w stanie zagwarantować swoim gościom bogaty wachlarz usług świadczonych przez najlepszych ekspertów SPA i fizjoterapeutów.

Malownicze otoczenie
Efektywnej rehabilitacji pacjenta, zarówno fizycznej, jak i psychicznej sprzyja również komfortowe zakwaterowanie w hotelu o wysokim standardzie, korzystny klimat oraz krystalicznie czyste powietrze i cisza. Czynniki te dopełniają skuteczność leczenia i wpływają pozytywnie na samopoczucie, dlatego też warto wziąć je pod uwagę, decydując się na wypoczynek w ośrodku Medical SPA. Jednym z miejsc sprzyjających rehabilitacji jest Świeradów Zdrój – jedna z najpiękniejszych, uzdrowiskowo-turystycznych miejscowości w Polsce. To tutaj znajduje się Hotel Medical SPA Malinowy Dwór, który za sprawą malowniczego, górskiego otoczenia i bliskości natury stał się współczesną oazą spokoju i relaksu.

Sportowe atrakcje
Przeglądając oferty ośrodków Medical SPA zwróćmy także uwagę na dodatkowe możliwości rekreacyjne, które oferują. Basen, siłownia czy sala fitness dadzą nam możliwość zadbania o swoją kondycję i sylwetkę. W ofercie Hotelu Medical SPA Malinowy Dwór znajdują się dodatkowo ciekawe propozycje zajęć ruchowych, takich jak gimnastyka wodna, pilates, zumba czy joga. Okolica zachęca też do uprawiania joggingu, który bez nadmiernego stresu związanego z wysiłkiem, poprawi naszą sprawność i wydolność fizyczną.
Więcej informacji na temat Hotelu Medical SPA Malinowy Dwór można znaleźć na stronie: http://www.malinowehotele.pl/malinowydwor.

 

Dodatkowe informacje
Malinowe Hotele to sieć ośrodków medical SPA zlokalizowanych w Świeradowie Zdroju (Malinowy Dwór) oraz Solcu Zdroju (Malinowy Zdrój, Baseny Mineralne oraz Malinowy Raj – nowa inwestycja, której rozpoczęcie planowane jest w 2013 roku). Usługi obejmują fachową opiekę lekarską i profilaktykę zdrowotną z wykorzystaniem zabiegów bazujących na najsilniejszej na świecie wodzie siarczkowej pochodzącej ze źródła Malina. Podstawę oferty stanowią Centra Rehabilitacji, w których goście mogą korzystać z zabiegów z zakresu hydroterapii, fizykoterapii, kinezyterapii oraz różnych form masażu. Ofertę uzupełniającą stanowią zabiegi kosmetyczne SPA i Wellness.
Malinowy Zdrój to pierwszy obiekt w Polsce, który otrzymał europejski certyfikat MEDICAL WELLNESS potwierdzający wysoki standard usług hotelowych i leczniczych oraz certyfikat zarządzania jakością ISO. Ośrodek został także nagrodzony w prestiżowym konkursie SPA Prestige Awards oraz zajął po raz siódmy 1. miejsce w Polsce w kategorii medyczne SPA&Wellness. Malinowy Dwór otrzymał w 2011 roku nagrodę „Jakość Roku” oraz wyróżnienie od redakcji magazynu „Forbes” wstępując tym samym do elitarnego grona najlepszych hoteli w kraju, a także po raz drugi zyskał tytuł Najlepszego hotelu Resort SPA w Polsce w konkursie SPA Prestige Awards. Baseny Mineralne to jedyny w Polsce kompleks z leczniczą wodą mineralną, którego otwarcie odbyło się w lutym 2013 roku.
Więcej informacji o Malinowe Hotele Sp. z o.o. na: www.malinowehotele.pl