Nowo otwarty trzygwiazdkowy Focus Hotel Katowice Chorzów, zaczął już przyjmować pierwszych gości. Jest to już piąty hotel polskiej sieci Focus Hotels, który działa na rynku. Tak jak i inne Obiekty sieci, nastawiony jest głównie na klientów biznesowych. Jest on ciekawym miejscem zarówno dla indywidualnych gości jak i grup konferencyjnych. Jedną z wyróżniających się cech hotelu, jest możliwość ekspozycji auta osobowego w jednej z sal konferencyjnych. Dzięki temu, obiekt powinien wzbudzić zainteresowanie wśród branży motoryzacyjnej.

 

– Nasz nowy hotel wybudowaliśmy w Chorzowie, gdyż widzimy tam ogromny potencjał rozwoju naszej marki. Obecnie aglomeracja śląska, jest jednym z największych centrów biznesowych w Polsce. Ta decyzja, wpisuje się w konsekwentną realizację naszej strategii dotyczącej ekspansji nowych obiektów. Bardzo nas cieszy, że zakończyliśmy inwestycję jeszcze w tym roku- tak jak zapowiadaliśmy we wcześniejszych komunikatach- mówi Łukasz Płoszyński, Członek Zarządu Focus Hotels.

Focus Katowice Chorzów to zupełnie nowy trzygwiazdkowy hotel, znajdujący się w odległości 2 km od Centrum Chorzowa, 29 km od lotniska, tuż naprzeciwko stadionu Ruchu Chorzów. Posiada 137 komfortowych i nowocześnie urządzonych pokoi (w tym 12 w wersji Premium), które znajdują się na czterech kondygnacjach. Wyposażone są one w przestronną łazienkę z oknem, LCD TV, biurko do pracy, zestaw do parzenia kawy i herbaty oraz wodę mineralną bezpłatnie. W hotelu znajduje się również restauracja, lobby bar, sauna i siłownia. Do dyspozycji gości jest także bezpłatny Internet WiFi, kącik biznesowyoraz sześć sal wielofunkcyjnych o łącznej powierzchni ponad 400 m2 dla nawet 500 osób.

Nowy Hotel Focus Katowice Chorzów, to idealne miejsce zarówno dla gości indywidualnych jak i grup konferencyjnych. Dzięki przestronnym wnętrzom i znakomitej kuchni, jest to doskonałe miejsce na zorganizowanie każdej imprezy okolicznościowej m.in.: wesela, targi, wystawy, bale, a nawet ekspozycje samochodu osobowego w największej z sal- to dopiero drugi taki obiekt na Śląsku, gdzie istnieje możliwość prezentacji aut we wnętrzach hotelowych. Jest to interesujące rozwiązanie dla producentów i dealerów, chcących zaprezentować na przykład nowy model swojej marki.

Już po przekroczeniu progu drzwi wejściowych do nowego hotelu, zwróciłem uwagę na eleganckie i niepowtarzalne wnętrza budynku. Mój pokój był bardzo przestronny i funkcjonalny. Obsługę personelu, mogę pochwalić za pełen profesjonalizm, a należę raczej do wymagających klientów. Jeśli tylko uda się utrzymać tą atmosferę, to z największą przyjemnością w hotelu tym, będę szukał chwili ukojenia i odpoczynku podczas moich wizyt na Śląsku. Jestem osobą, która sporo podróżuje służbowo i często korzysta z usług hotelowych. Focus Katowice Chorzów, zrobił na mnie jednak wyjątkowe wrażenie dzięki stosunkowi ceny do jakości, który jest naprawdę korzystny– mówi Łukasz Radowski z firmy szkoleniowej VIA Rozwój (pierwszy gość nowego hotelu Focus Katowice Chorzów).

 

***

Focus Hotels Sp. z o.o. to prężnie rozwijająca się sieć nowoczesnych hoteli biznesowych w Polsce. Obiekty należą do klasy ekonomicznej i charakteryzują się wysokiej jakości produktem. Właścicielem jest (notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie) grupa kapitałowa Makrum S.A., której prezesem jest Rafał Jerzy.

Aktualnie w skład sieci hotelowej wchodzą obiekty w Gdańsku, Łodzi, Szczecinie , Bydgoszczy oraz Chorzowie. Dodatkowo wkrótce Hotel planuje otwarcie kolejnego hotelu w Inowrocławiu pod marką Focus Premium****.

Łącznie, hotele dysponują 531 pokojami. Dominującym klientem, jest gość indywidualny podróżujący w celach biznesowych lub turystycznie, przywiązujący uwagę do jakości oraz ceny. Każdy z obiektów posiada zaplecze konferencyjne wyposażone w wysokiej klasy sprzęt użytkowy.

www.focushotels.pl