Uniejów zaprasza na Mikołajkowy Weekend i Jarmark Bożonarodzeniowy

Prawdziwy Mikołaj zawita 6 grudnia do Uniejowa. Miasteczko zaprasza na weekend pełen bożonarodzeniowych atrakcji. „I dzieci, i dorośli znajdą coś dla siebie” – zapewniają organizatorzy.

 

W Uniejowie, uzdrowisku słynącym z kompleksu basenów termalnych, czuć już świąteczną atmosferę. Za nieco ponad dwa tygodnie odbędzie się tam Mikołajkowy Weekend oraz Uniejowski Jarmark Bożonarodzeniowy. Miasteczko szykuje moc wrażeń dla mieszkańców i turystów.

Miłe niespodzianki czekają na dzieci – do Uniejowa z dalekiej Finlandii przyleci prawdziwy Mikołaj. Najmłodsi będą mogli zrobić sobie z nim jedyną w swoim rodzaju pamiątkową fotografię, a co najważniejsze – otrzymają też drobne upominki. Mikołaj nie będzie sam – towarzyszyć mu będą jego wierne renifery i pomocne elfy.

Po południu Mikołaj wraz z marszałkiem województwa łódzkiego, Witoldem Stępniem, oraz burmistrzem Uniejowa, Józefem Kaczmarkiem, odwiedzą jeden z łódzkich domów dziecka, żeby wręczyć również wychowankom mikołajkowe prezenty.

Mieszkańcy Uniejowa wspólnie z dziećmi ze szkół i przedszkoli z terenu gminy będą ubierać świąteczne choinki, które ozdobią teren przy Termach Uniejów. Tam też stanie szopka bożonarodzeniowa z żywymi zwierzętami. Oficjalne otwarcie właśnie w mikołajki, 6 grudnia.

Atrakcją dla dzieci i nie tylko będzie czynne od początku grudnia lodowisko, mieszczące się przy kompleksie termalno-basenowym. Przy ślizgawce można będzie wypożyczyć łyżwy. A jakby tego było mało, dzieci w czapkach Mikołaja przez cały weekend będą mogły bezpłatnie korzystać z basenu. Ponadto utalentowane muzycznie i aktorsko dzieci z terenu gminy od czwartku do soboty będą miały warsztaty artystyczne pod okiem uznanych profesjonalistów – aktora i wokalistki z teatru Buffo.

Dorośli też nie będą się nudzić. W dniach od 6 do 8 grudnia będzie trwał Uniejowski Jarmark Bożonarodzeniowy. W świątecznej scenerii Term Uniejów można będzie nabyć wigilijne specjały, produkty regionalne, aromatyczny grzaniec, ręcznie wykonane ozdoby choinkowe oraz wyroby artystyczne i użytkowe. Do uczestnictwa w imprezie zapraszani są uczniowie szkół z terenu gminy, wytwórcy lokalnych produktów, artyści, rękodzielnicy, stowarzyszenia, twórcy blisko związani z regionem oraz zespoły artystyczne.

„Przy gorących źródłach można poczuć prawdziwie świąteczną atmosferę. Weekend w Uniejowie to również doskonała okazja, by się zrelaksować i skosztować kąpieli w wodach termalnych. Nawet nieciekawa pogoda nie jest przeszkodą” – mówi uczestnik ubiegłorocznego jarmarku.

Kto nie przyjedzie, może żałować, ale o wydarzeniu na pewno usłyszy. Uniejów pojawi się w Poranku Radia Zet oraz w Pytaniu na śniadanie nadawanym przez telewizyjną Dwójkę. Widzowie będą mogli zobaczyć kilka relacji na żywo, m.in. przy okazji prognozy pogody.

Mikołajkowy Weekend oraz Uniejowski Jarmark Bożonarodzeniowy to imprezy organizowane już od kilku lat. Cieszą się dużym zainteresowaniem mieszkańców i turystów – co roku biją rekordy popularności. W ubiegłym roku miasteczko zaczerwieniło się od dwustu Mikołajowych czapek!

Uniejów to uzdrowisko z największym w Polsce kompleksem basenów termalnych. Oprócz wód leczniczych proponuje turystom wiele form aktywności, m.in. szlaki rowerowe, konne czy spływy kajakowe. Amatorzy sportu mają do dyspozycji boiska piłkarskie podgrzewane gorącymi źródłami. Turystyczna baza Uniejowa to również odrestaurowany XIV-wieczny zamek i Zagroda Młynarska. Położone w województwie łódzkim miasteczko to doskonałe miejsce na weekendowy wypoczynek; dysponuje bazą ponad 600 miejsc noclegowych.