W trzech miejscach jednocześnie Na 2004 m.n.p.m. na Chopoku w Aquaparku Tatralandia oraz w Gino Paradise odbyła się pierwsza taka Wodna Bitwa Fitness. Ponad 6300 turystów, którzy specjalnie przyjechali do Liptova, ponad 650 osób ćwiczących, 630 przejechanych kilometrów na trenażerach, wspaniała pogoda i niezwykła atmosfera towarzyszyły turystom podczas minionego weekendu.

Położony na malowniczym Liptovie Aquapark Tatralandia przeżył najazd fanów aktywnego spędzania czasu podczas ubiegłego weekendu w stylu Fit i Wellness. W sobotę, 13 czerwca, przez cały dzień było gwarno, radośnie. Ćwiczyli wszyscy – i najmłodsi i najstarsi. W połowie tego dnia zorganizowano specjalny 60 minutowy trening, który poprowadziła m.in. polska mistrzyni świata w fitness sylwetkowym Natalia Gacka. W specjalnym treningu uczestniczyło 270 uczestników, a ponad 2900 osób brało udział w innych ćwiczeniach, treningach, grach i zabawach. W polskiej reprezentacji znalazły się między innymi modelki Aleksandra Ciupa i Paula Tumala oraz Adam Kraśko, znany z programu „Rolnik szuka żony” i „Celebrity splash”, którzy przyjechali specjalnie na ten weekend do Tatralandii. „To wspaniała zabawa móc być tutaj z Wami i poprowadzić zajęcia dla osób, którym nie zabrakło ducha i siły do ćwiczeń. Dopisała znakomita pogoda a sama Tatralandia jest urzekająca. Mam nadzieję, że jeszcze tu wrócę” – powiedziała nam Natalia Gacka.
Każdy chętny mógł wziąć udział w treningach fitness, coss – fit i skorzystać z zajęć aquaerobiku. Można było również pływać, grać w piłkę, siatkówkę. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się również zabawy na batutach czy rozgrywki w wodną piłkę nożną. Z kolei na Chopoku ćwiczono w specjalnej strefie, gdzie do dyspozycji były rowery, wioślarze oraz sprzęt do fitness. Każdy, kto w ten weekend znalazł się na Liptovie, mógł spróbować swoich sił i zadbać o kondycję, zdrowie i sylwetkę.
Miejsce, w którym słońce i wypoczynek nigdy się nie kończą
Po treningu czekał prawdziwy rarytas – relaks w wodach termalnych Tatralandii, która służą nie tylko do wypoczynku, ale również mają właściwości terapeutyczne i lecznicze. Ci, którzy woleli w spokoju zażywać kąpieli słonecznych czy poczytać książkę, udawali się do specjalnej hali Tropical Paradise, gdzie zawsze świeci słońce a temperatura wynosi 30˚C. Słoneczna pogoda dopisywała przez cały weekend, więc można było dowoli korzystać z 14 basenów, 28 zjeżdżalni i bić kolejne rekordy. Amatorzy sauny mogli korzystać z Biosauny mieszczącej się na dachu Tatralandii. Stąd z sauny czy jacuzzi można było oglądać przepiękną panoramę Niskich Tatr z widokiem na Chopok liczący 2024 m n.p.m. „W tym roku Celtycki Świat Saun w Tatralandii wprowadził kolejną nowość – codziennie, między godz. 9 a 11, z sauny mogą korzystać dzieci, oczywiście pod opieką dorosłych. Wprowadziliśmy to rozwiązanie gdyż wiem jak bardzo rodzicom zależało na tym by ich pociechy mogły korzystać z dobrodziejstw saun”- powiedziała ANDREA LEHOTSKÁ, brand manager Tatralandii
Więcej informacji o miejscu: www.tatralandia.sk i www.jasna.sk