ROK DZIAŁALNOŚCI PLATFORMY INTERNETOWEJ Z USŁUGAMI TURYSTYCZNYMI OFEROWANYMI PRZEZ WIZZ AIR

Wizz Tours, platforma łącząca usługi rezerwacji lotów i miejsc hotelowych, wspierana przez Wizz Air, obchodzi pierwsze urodziny. Działalność Wizz Tours zainaugurowano w październiku 2013 r. w celu zapewnienia większej wygody i oszczędności podróżnym*, poprzez połączenie niskokosztowej oferty Wizz Air do wielu międzynarodowych destynacji, z wysokiej jakości pakietami wakacyjnymi. Dzięki internetowemu kanałowi dystrybucji, przyjaznemu zarówno klientom jak i ich budżetom, Wizz Tours z myślą o konsumentach utrzymuje niskie ceny usług i udostępnia szeroką ofertę 30 tysięcy hoteli oraz tysięcy lotów realizowanych przez linie Wizz Air.  
Wizz Tours w pierwszym roku działalności cieszył się ogromną popularnością. Odnotowano 40 tysięcy rezerwacji, dokonanych na stronie internetowej wizztours.com, która obecnie dostępna jest w kilku wersjach językowych: po angielsku, węgiersku oraz po polsku. Najpopularniejszymi kierunkami wybieranymi przez klientów Wizz Tours są Rzym, Paryż, Londyn, Barcelona.
András Orosz, menadżer Wizz Tours, powiedział: „Świętujemy urodziny platformy Wizz Tours! Za nami pierwszy rok, podczas którego z lotów Wizz Air można było korzystać w pakiecie z wakacjami Wizz Tours. Taka opcja daje naszym konsumentom zdecydowanie więcej swobody, niż gdyby mieli kupować lot i zakwaterowanie osobno. Loty realizowane przez Wizz Air na trasach do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Grecji, Hiszpanii, Włoch i innych krajów stanowią ogromne wsparcie dla oferty Wizz Tours. Poprzez naszą platformę, rodziny z dziećmi mogą zarezerwować słoneczny, wakacyjny wypad na 7 dni już od 1 190 PLN** lub odkrywać nieznane wcześniej miasta podczas 3-dniowych wycieczek do stolic już od 599 PLN**. Wizz Air i Wizz Tours to najlepszy wybór dla poszukujących niskich cen i wspaniałych wakacji”.
* W porównaniu do zakupu biletu lotniczego i rezerwacji hotelowej dokonywanych osobno
** Cena pakietu zawiera bilet lotniczy tam i z powrotem, zakwaterowanie w hotelu na wskazaną ilość nocy i osób. Cena biletu lotniczego zawiera podatki, opłaty obowiązkowe oraz jedną sztukę dużego bagażu podręcznego (56cm x 45cm x 25cm). Każda sztuka bagażu rejestrowanego podlega dodatkowej opłacie.

 

O Wizz Air:
Wizz Air jest największą niskokosztową linią lotniczą w Europie Środkowo-Wschodniej*, której flota składa się z 54 samolotów typu Airbus A320 latających z 18 baz na ponad 340 trasach łączących 104 lokalizacje w 36 krajach. Wizz Air zatrudnia zespół ponad 2 100 ekspertów, którzy dbają o wysoką jakość usług i niski koszt biletów, co uczyniło Wizz Air najpopularniejszą linią lotniczą, wybieraną przez 13,9 miliona pasażerów do końca marca 2014 r*. Na wizztours.com oferowane są wysokiej jakości pakiety wakacyjne. WIZZ Tours to platforma łącząca usługi rezerwacji lotów i miejsc hotelowych na trasach oferowanych przez linię Wizz Air.
*Źródło: Innovata, na podstawie planowanej zdolności do przewozu pasażerów za rok zakończony 31 marca 2014 r.(„FY 2014”). Europa Środkowa Wschodnia traktowana jest jako region składający się z takich państw jak: Albania, Białoruś, Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Estonia, Węgry, Kosowo, Łotwa, Litwa, Macedonia, Mołdawia, Czarnogóra, Polska, Rumunia, Rosja, Serbia, Słowacja, Słowenia i Ukraina.