Ponad 2 mln pasażerów przewiezionych na trasach krajowych i międzynarodowych oraz w komunikacji lokalnej, 8 nowych dalekobieżnych kursów w rozkładzie jazdy – pokonanych między innymi 4 nowymi, 57-osobowymi autobusami – i łącznie 6 mln kilometrów przejechanychw 125 tys. godzin, co pozwoliłoby okrążyć równik niemal 150 razy – to bilans usług zrealizowanych przez PKS Polonus w 2015 roku!


PKS Polonus zamknął trudny dla branży przewozów autokarowych rok 2015 rok, osiągając po raz kolejny wyniki lepsze niż wskaźniki i trendy widoczne w całej branży, akcentując jednocześnie wiele dokonań wzmacniających pozycję na rynku.Rekordowe osiągnięcia PKS Polonus to zasługa nie tylko strategicznie przemyślanych tras, które cieszą się ogromną frekwencją, ale również akcji promocyjnych i usług dodanych, podnoszących komfort podróży, przy jednocześnie konkurencyjnej cenie biletów.

Podróże z PKS Polonus nie tylko po Polsce

PKS Polonus systematycznie rozszerza siatkę krajowych i międzynarodowych połączeń autobusowych. Przewoźnik obsługuje już ponad 36 dalekobieżnych tras krajowych i realizuje 4 międzynarodowe połączenia do Lwowa oraz na Słowację.

Tylko w 2015 roku rozkład jazdy PKS Polonus zwiększył się o 8 nowych tras i kursów, w tym m.in. na popołudniowej trasie do: Lwowa, porannej do Grudziądza, Kudowy-Zdroju czy do słowackiej Tatralandii, jadąc po drodze przez Białkę i Bukowinę Tatrzańską, Zakopane, Stary Smokowiec i Liptowski Mikułasz.

Jednocześnie polski przewoźnik dokonał blisko 20 zmian w rozkładach jazdy na pozostałych, obsługiwanych liniach, dostosowując je do sytuacji na rynku oraz oczekiwań pasażerów.

Tym samym, w 2015 roku autokary PKS Polonus okrążyły równik niemal 150 razy, pokonując w minionym roku łączny dystans ponad 6 mln km w 125 tys. godzin.

Większość biletów PKS Polonus sprzedawanych jest na trasach dalekobieżnych, ale podróżni chętnie korzystają z usług polskiego przewoźnika również przemieszczając się między miejscowościami położonymi od siebie o nie więcej niż 100 km. Jest to możliwe tylko dzięki ogromnej liczbie przystanków pośrednich, co zdecydowanie wyróżnia PKS Polonus względem konkurencyjnych firm przewozowych.

 

– Rok 2015 – mimo, że był bardzo trudny dla większości przewoźników, zarówno tych broniących swojej dotychczasowej pozycji rynkowej, jak i tych inwestujących duże budżety w tabor i próby przejęcia większego udziału na rynku dalekobieżnych przewozów autokarowych – możemy zdecydowanie zaliczyć do udanych dla PKS Polonus. Dokonaliśmy odmłodzenia taboru przez zakup 4 nowych pojazdów marki Scania, udało nam się uruchomić nowe połączenia sezonowe i całoroczne, dokonaliśmy serii usprawnień organizacyjnych i systemowych w działalności przewozowej w naszej spółce. Zwiększyliśmy również aktywność promocyjno-reklamową, co zaowocowało silnym wzrostem sprzedaży w kanałach internetowych oraz ponad 50% wzrostem subskrybentów naszego profilu społecznościowego, którzy pozostają z nami w stałym kontakcie, reagując na nasze działania marketingowe i pomagając nam dynamicznie kształtować ofertę przewozową. Działaniem, z którego jesteśmy szczególnie zadowoleni było doprowadzenie do ponad 10% wzrostu wynagrodzeń naszych kierowców, co w połączeniu z długofalowym programem ich szkolenia daje przekonanie, że PKS Polonus pozostaje jednym z najatrakcyjniejszych pracodawców naszej branży i kuźnią najlepszych kierowców w sektorze komunikacji autokarowej– podsumowuje 2015 rok Andrzej Padziński, dyrektor ds. sprzedaży i rozwoju PKS Polonus.

 

Promocyjne bilety PKS Polonus – gratka dla podróżnych

Polacy chętnie podróżują autobusami PKS Polonus nie tylko za sprawą atrakcyjnych tras i wysokiego komfortu podróży, ale także dzięki licznym akcjom promocyjnym, obniżającym standardową cenę biletów. W 2015 roku pasażerowie PKS Polonus chętnie korzystali z promocyjnej puli przejazdów za 5, 10 i 15 zł oraz „Tanich powrotów”, dzięki którym podróż w drugą stronę była aż 30% tańsza.

Polski przewoźnik oferuje również bilety z 50% zniżką, dostępne dla dzieci do 13. roku życia oraz umożliwia przejazd z 20% ulgą uczniom i studentom do 26. roku życia. Co więcej, w PKS Polonus grupy powyżej 10 osób mogą kupić bilety taniej o 10% względem standardowej ceny.

Bilety online na podróże w realu

Bilety na kursy oferowane przez PKS Polonus – z możliwością rezerwacji indywidualnej i grupowej – można kupić w 60-dniowej przedsprzedaży na stronie www.pkspolonus.ploraz za pośrednictwem elektronicznej platformy sprzedaży biletów autobusowych DworzecOnline.pl. Z kolei osoby przyzwyczajone do tradycyjnych rozwiązań, mogą korzystać z oferty dostępnej w punktach sprzedaży agencyjnej Polonus w całym kraju.

2016 rok jeszcze lepszy od 2015?

Plany PKS Polonus na 2016 rok to między innymi ustabilizowanie wprowadzonych w 2015 roku do rozkładu jazdy połączeń oraz uruchomienie nowych połączeń sezonowych. Szeroka oferta w zakresie przewozów – tak krajowych, jak i międzynarodowych – to ogromna siła operatorów autobusowych.

Nowością w ofercie PKS Polonus w 2016 roku będą również znaczące i oczekiwane udogodnienia dla pasażerów w zakresie zakupu i rezerwacji biletów, które będą  dostępne za pośrednictweminternetowego serwisu przewoźnikaorazplatformy DworzecOnline.pl. Szczegóły klienci PKS Polonus poznają jeszcze w I półroczu 2016 roku.