Każda kobieta chce zostać „obsypana” perłami – LOT ułatwia spełnienie tego marzenia. Wprowadził możliwość zakupów Shop & More, także na wybranych trasach europejskich.

Pasażerowie LOT-u od lat znają ofertę sprzedaży bezcłowej z rejsów dalekiego zasięgu, gdzie cieszy się ona dużym zainteresowaniem. Niedawno paleta produktów została nieco zmieniona, wzbogacona i opisana w nowoczesnym oraz bardziej przyjaznym katalogu. Kilka miesięcy temu Przewoźnik wprowadził też usługę umożliwiającą zrobienie zakupów przez Internet z dostawą na pokład samolotów. Na wszystkich rejsach do i z Chicago, Nowego Jorku, Toronto oraz Pekinu w Dreamlinerach, Pasażerowie wszystkich klas mają do dyspozycji bogatą ofertę dóbr luksusowych w atrakcyjnych cenach lub mogą odebrać swoje zakupy zrobione wcześniej przed rejsem na airkiosk.lot.com.

LOT w ostatnim czasie intensywnie się zmienia, wprowadza szereg nowych produktów
i usług odpowiadając na potrzeby pasażerów. W związku z popularnością podniebnych zakupów na rejsach długodystansowych uruchomił podobną usługę na większości rejsów europejskich, trwających powyżej 90 minut.

W specjalnym katalogu dostępnym na pokładach samolotów LOT-u na początek znalazła się wysokiej jakości biżuteria z pereł marki Visanti. Z pośród ponad 2000 wzorów do samolotów LOT-u została wyselekcjonowana specjalna grupa produktów ciesząca się największym zainteresowanie m.in.: naszyjniki, bransolety i zawieszki.

LOT planuje poszerzenie asortymentu zakupów w zależności od zainteresowania Pasażerów.

Polskie Linie Lotnicze LOT to jedna z najstarszych linii lotniczych na świecie. Od 1929 roku PLL LOT łączą Polskę ze światem. Obecnie samoloty w barwach LOT-u latają do blisko 60 miast w Europie, Ameryce Północnej,
na Bliski Wschód oraz w Azji. Wśród pilotów LOT-u są mistrzowie Europy i świata we wszystkich dyscyplinach sportów lotniczych. Od 2003 roku LOT należy do sojuszu Star Alliance, którego członkowie oferują obecnie ponad 21,900 rejsów dziennie do 1.328 portów lotniczych w 195 krajach