Latem na Mazury a zimą do Austrii, czyli dokąd Polacy podróżują ze zwierzętami

Polacy coraz chętniej korzystają z zakwaterowania przyjaznego zwierzętom. Ulubionym kierunkiem Polaków na letni wyjazd z czworonogiem w obrębie kraju są Mazury a za granicą Chorwacja. Natomiast zimą zwierzęta najczęściej zabierane są na wypoczynek w Austrii.

 

Jak pokazują dane CASAMUNDO.pl, portalu specjalizującego się w wynajmie apartamentów i domów wakacyjnych,latem czworonogi najczęściej wypoczywają ze swoimi właścicielami na Mazurach. Wśród regionów zagranicznych na pierwszym miejscu plasuje się chorwacka Istria.Polacy wyjeżdżają ze zwierzętami również do Włoch (Toskania) i na Węgry (Jezioro Balaton). Osoby, które planują zimowy urlop z czworonogiem chętnie wyjeżdżają do Austrii, Czech oraz Szwajcarii.

Jak wskazują badania przeprowadzone przez TNS OBOP na zlecenie CASAMUNDO.pl, 6% Polaków spędza urlop ze zwierzętami, co stanowi wzrost o 1% w stosunku do roku poprzedniego. O 7% zwiększył się także odsetek osób, które mają zwierzęta. Jednak dla 41% ankietowanych podróżowanie z pupilem to wciąż problematyczna kwestia.

Rozwiązaniem dla sporej części Polaków stają się obiekty wakacyjne przyjazne czworonogom.

„Wypoczynek ze zwierzętami nie jest jeszcze dominującym trendem wśród Polaków, ale zarówno dane naszego serwisu, jak i badania TNS OBOP wskazują tendencję wzrostową. Coraz więcej osób dostrzega zalety, jakie oferują samodzielne domy wakacyjne, umożliwiając pobyt ze zwierzętami. Serwis CASAMUNDO.pl oferuje ponad 100 000 obiektów przyjaznych zwierzętom, w których czworonogi są tak samo mile widziane jak ich właściciele. Prywatne domy wakacyjne i apartamenty zapewniają elastyczność i możliwość dostosowania planu urlopu do potrzeb wszystkich uczestników” – komentuje Thorsten Kerwin, dyrektor generalny serwisu Casamundo.

 

Dobre przygotowanie to podstawa

Osoby, które planują podróż z czworonogiem często zastanawiają się w jaki sposób bezpiecznie przewieźć pupila. Magdalena Buszko z Fundacji Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt Viva radzi, o czym należy pamiętać, aby taki wyjazd był udany:

Jeśli wybieramy się za granicę, to nasz zwierzak powinien mieć wszczepiony mikroczip, który w każdej chwili pozwala ustalić jego tożsamość. Odpowiednio wcześniej powinniśmy również zaszczepić naszego czworonoga przeciwko wściekliźnie. Warto pamiętać o tym, że data szczepienia nie może być wcześniejsza niż data wszczepienie mikroczipu. Podobnie jak my, nasze zwierzęta mają dokumenty podróży. Paszporty dla zwierząt wystawiane są przez uprawnionych lekarzy weterynarii wraz z potwierdzonym szczepieniem przeciwko wściekliźnie .

 

O Casamundo

Casamundo to portal specjalizujący się w wynajmie apartamentów i domków letniskowych w całej Europie. Portal powstał w 2003 roku w Hamburgu, gdzie znajduje się główna siedziba firmy. W 2009 roku działalność Casamundo została rozszerzona na polski rynek. Strona http://www.casamundo.pl to baza ponad 300 000 ofert renomowanych firm turystycznych oraz wybranych osób prywatnych w Europie, Stanach Zjednoczonych i innych krajach. Oprócz Polski i Niemiec, Casamundo działa również w Wielkiej Brytanii, Francji, Włoszech, Czechach, Słowacji i Holandii, na Węgrzech i w Hiszpanii.

 

Więcej informacji na temat oferty Casamundo oraz przestawionych obiektów można uzyskać na stronie http://www.casamundo.pl.

 

Najświeższe informacje oraz ciekawostki można otrzymywać dołączając do grupy Casamundo.pl na Facebooku.