Hotel**** Medical SPA Malinowy Dwór, wchodzący w skład Grupy Malinowe Hotele, dba o ekologiczne aspekty prowadzonych przez siebie działań. Posiada studnię głębinową, z której woda zaspakaja potrzeby całego hotelu, a także własną biologiczną oczyszczalnię ścieków, w której utylizowane są wszelkie nieczystości. Ekologia stanowi bardzo ważny aspekt działalności obiektu.

 

Malinowy Dwór usytuowany jest w Świeradowie-Zdroju, w otoczeniu pięknych Gór Izerskich, tuż przy najnowocześniejszej w regionie kolei gondolowej. Wyjątkowa lokalizacja, piękne widoki i czyste powietrze zobowiązują do podejmowania ekologicznych inicjatyw, których w hotelu stale przybywa.

„Posiadamy własną biologiczną oczyszczalnię ścieków, a także studnię głębinową, z której czerpiemy wodę do naszej bieżącej działalności. W tym roku doprowadziliśmy do wszystkich pokoi hotelowych wodę źródlaną. Nasi goście mogą czerpać ją bezpośrednio z kranu. Ponadto hotelowy basen został wzbogacony o solankę leczniczą, co sprawiło, że woda uzdatniana jest znacznie mniejszą ilością chloru – powiedziała Paulina Baran, Dyrektor Hotelu Malinowy Dwór w Świeradowie Zdroju.

To, co wyróżnia Hotel**** Medical SPA Malinowy Dwór na tle innych obiektów w Świeradowie-Zdroju to także zasoby leczniczej solanki siarczkowej, na której bazują zabiegi balneologiczne, oferowane przez obiekt. Solanka ta nie jest wydobywana na miejscu w Świeradowie-Zdroju, a pozyskiwana ze źródła „Malina” w Solcu-Zdroju (woj. świętokrzyskie) i w specjalnych warunkach transportowana do Malinowego Dworu. Posiada największe stężenie substancji aktywnych na świecie, dzięki czemu najskuteczniej leczy dolegliwości reumatyczne, skórne, ginekologiczne i wiele innych.

Hotel**** Medical SPA Malinowy Dwór, ze względu na unikalne właściwości wody siarczkowej, a także swoją proekologiczną działalność doceniany jest przez gości z kraju i zagranicy. Od 2011 roku w najbardziej prestiżowym konkursie – SPA Prestige Awards – zajmuje pierwsze miejsce w kategorii Najlepszy Resort SPA w Polsce.

Więcej informacji na stronie: http://www.malinowehotele.pl/malinowydwor 

Dodatkowe informacje

Malinowe Hotele to sieć ośrodków medical SPA zlokalizowanych w Świeradowie Zdroju (Malinowy Dwór) oraz Solcu Zdroju (Malinowy Zdrój, Baseny Mineralne oraz Malinowy Raj – nowa inwestycja, której budowę rozpoczęto   w listopadzie 2013 roku). Usługi obejmują fachową opiekę lekarską i profilaktykę zdrowotną z wykorzystaniem zabiegów bazujących na najsilniejszej na świecie wodzie siarczkowej pochodzącej ze źródła Malina. Podstawę oferty stanowią Centra Rehabilitacji, w których goście mogą korzystać z zabiegów z zakresu balneologii, hydroterapii, fizykoterapii, kinezyterapii oraz różnych form masażu. Ofertę uzupełniającą stanowią zabiegi kosmetyczne SPA i Wellness.

Malinowy Zdrój to pierwszy obiekt w Polsce, który otrzymał europejski certyfikat MEDICAL WELLNESS potwierdzający wysoki standard usług hotelowych i leczniczych oraz certyfikat zarządzania jakością ISO. Ośrodek został także nagrodzony w prestiżowym konkursie SPA Prestige Awards oraz zajął po raz siódmy 1. miejsce w Polsce w kategorii medyczne SPA&Wellness. Malinowy Dwór otrzymał w 2011 roku nagrodę „Jakość Roku” oraz wyróżnienie od redakcji magazynu „Forbes” wstępując tym samym do elitarnego grona najlepszych hoteli w kraju, a także po raz drugi zyskał tytuł Najlepszego hotelu Resort SPA w Polsce w konkursie SPA Prestige Awards. Baseny Mineralne to jedyny w Polsce kompleks z leczniczą wodą mineralną, którego otwarcie odbyło się w lutym 2013 roku.

Więcej informacji o Malinowe Hotele Sp. z o.o. na: www.malinowehotele.pl