Już 4 i 5 kwietnia br. Polska Grupa Uzdrowisk, reprezentowana przez Uzdrowisko Cieplice i Uzdrowiska Kłodzkie, po raz kolejny weźmie udział w targach AKTYWNI 50+ w Poznaniu. To wydarzenie cykliczne, organizowane od kilku lat, dedykowane osobom, które ukończyły 50 rok życia.

 

Celem Targów jest aktywizacja pokolenia 50+, które w Polsce tworzy coraz bardziej przedsiębiorcze środowisko, pełne inwencji, otwarte na nowości i zmieniającą się ofertę rynku. Dlatego też wśród wystawców nie może zabraknąć Polskiej Grupy Uzdrowisk, reprezentowanej przez najdynamiczniej rozwijające się ośrodki, których oferta obejmuje nie tylko lecznictwo uzdrowiskowe, ale i aktywność sportową i rekreacyjną dla osób w każdym wieku. Tzw. „silver generation” to bardzo ważna siła nabywcza i potencjalni usługobiorcy szeroko pojętej branży turystycznej. I jak pokazują trendy demograficzne, w przyszłości ta grupa wiekowa (osób 50+) będzie jeszcze większa.

Wszyscy goście, którzy odwiedzą stoisko Polskiej Grupy Uzdrowisk będą mogli bliżej poznać m.in. okulistyczny atut Uzdrowiska Cieplice oraz skorzystać z przeprowadzanego przez rehabilitanta z tego zdroju, wyjątkowego zabiegu, jakimi są aerozole na gałki oczne, przygotowanego na bazie wody termalnej. Ponadto, specjalnie na potrzeby targów powstał bogaty folder informacyjny Polskiej Grupy Uzdrowisk oraz hoteli INTERFERIE, w którym dla każdego odwiedzającego stoisko, zostały przygotowane specjalne oferty pobytowe.

 

***

Polska Grupa Uzdrowisk (PGU), została powołana do życia w 2011 roku. Obecnie jest największą, bo składająca się z sześciu kurortów, siecią uzdrowisk w całej Polsce, w składzie: Uzdrowiska Kłodzkie, a wraz z nim Uzdrowiska: Polanica, Duszniki i Kudowa, a także  Uzdrowisko Cieplice, Uzdrowisko Połczyn oraz Uzdrowisko Świeradów – Czerniawa. Kurorty te posiadają najszerszą ofertą lecznictwa i turystyki uzdrowiskowej, w oparciu o unikatowe na skalę kraju i Europy surowce lecznicze, takie jak wody mineralne, borowina, świerk, czy solanka. To jedne z najlepiej rozpoznawalnych polskich zdrojów, które mogą się pochwalić nie tylko całoroczną ofertą i wysoką jakością usług leczniczych i rehabilitacyjnych, ale także wielowiekową tradycją w lecznictwie uzdrowiskowym.

Polska Grupa Uzdrowisk to dzisiaj nie tylko tradycyjne lecznictwo i rehabilitacja oparta o naturalne produkty lecznicze i wyjątkowe warunki klimatyczne, ale także najwyższej jakości usługi rekreacyjne, regeneracyjne oraz kosmetyczne. Poprzez szeroką i różnorodną ofertę pobytów leczniczych, wypoczynkowych oraz SPA&wellness, Polska Grupa Uzdrowisk kreuje modę na wyjazdy do uzdrowisk, dzięki którym każdy z gości ma szansę na odpoczynek pod fachowym okiem lekarzy i specjalistów rehabilitacji. Dzięki temu propagowany jest zdrowy i aktywny styl życia. Ponadto, o komplementarności usług świadczy dostępność naturalnych produktów kosmetycznych oraz szerokiej gamy wód mineralnych, sygnowanych marką Staropolanka i Wielka Pieniawa, które są atutem każdego kurortu Polskiej Grupy Uzdrowisk.