W dniach 10-12 kwietnia br. już po raz kolejny odbędą się międzynarodowe targi „Jantur Turystyka. Sport. Wypoczynek – 2014” w Kaliningradzie. To wydarzenie, podczas którego znaleźć można bieżące informacje o destynacjach, oferty biur podróży oraz poszczególnych ośrodków turystycznych.

Po raz pierwszy wśród wystawców obecni będą przedstawiciele Polskiej Grupy Uzdrowisk, jednej z największych w Polsce, w której ramach działa sześć uzdrowisk.

Targi JANTUR, to doskonałe miejsce, aby na forum międzynarodowym zaprezentować ofertę Polskiej Grupy Uzdrowisk. Tym bardziej, że Obwód Kaliningradzki staje się strategicznym partnerem turystycznym dla Polski. Podczas tegorocznych targów odbędą się miedzy innymi prezentacje nowości na rynku hotelowym oraz trendów sezonu letniego 2014, a także liczne atrakcje dodatkowe, takie jak chociażby występy folklorystyczne. Polska Grupa Uzdrowisk, jako jeden z wystawców, zaprezentuje swoją szeroką ofertę pobytów, nie tylko kuracyjnych, ale i wypoczynkowo-rekreacyjnych.

Dodatkowo, Polski Ośrodek Informacji Turystycznej w Moskwie zaprasza do udziału w warsztatach w Kaliningradzie, które odbędą się w przeddzień Targów, czyli już 9 kwietnia br. Grupą docelową tego wydarzenia są hotele, biura podróży zainteresowane pozyskaniem klientów z Rosji oraz posiadających w swojej ofercie sprzedażowej ofertę przyjazdową do Polski.

Ubiegłoroczna edycja wydarzenia zgromadziła około kilkadziesiąt firm i wielu uczestników z samej Rosji. Przesłanką do organizacji kolejnej edycji warsztatów jest dynamiczny wzrost liczby turystów m.in. z Kaliningradu, którzy odwiedzili Polskę w 2013 r.  Wzrost ten  jest największy spośród wszystkich krajów, z których notowane są przyjazdy do Polski w celach turystycznych. W 2012 roku  liczba wydanych wiz w Konsulacie Generalnym RP wynosiła ponad 112 tysięcy, z czego większość stanowiły wizy wielokrotne.

***

Polska Grupa Uzdrowisk (PGU), została powołana do życia w 2011 roku. Obecnie jest największą, bo składająca się z sześciu kurortów, siecią uzdrowisk w całej Polsce, w składzie: Uzdrowiska Kłodzkie, a wraz z nim Uzdrowiska: Polanica, Duszniki i Kudowa, a także  Uzdrowisko Cieplice, Uzdrowisko Połczyn oraz Uzdrowisko Świeradów – Czerniawa. Kurorty te posiadają najszerszą ofertą lecznictwa i turystyki uzdrowiskowej, w oparciu o unikatowe na skalę kraju i Europy surowce lecznicze, takie jak wody mineralne, borowina, świerk, czy solanka. To jedne z najlepiej rozpoznawalnych polskich zdrojów, które mogą się pochwalić nie tylko całoroczną ofertą i wysoką jakością usług leczniczych i rehabilitacyjnych, ale także wielowiekową tradycją w lecznictwie uzdrowiskowym. Polska Grupa Uzdrowisk to dzisiaj nie tylko tradycyjne lecznictwo i rehabilitacja oparta o naturalne produkty lecznicze i wyjątkowe warunki klimatyczne, ale także najwyższej jakości usługi rekreacyjne, regeneracyjne oraz kosmetyczne. Poprzez szeroką i różnorodną ofertę pobytów leczniczych, wypoczynkowych oraz SPA&wellness, Polska Grupa Uzdrowisk kreuje modę na wyjazdy do uzdrowisk, dzięki którym każdy z gości ma szansę na odpoczynek pod fachowym okiem lekarzy i specjalistów rehabilitacji. Dzięki temu propagowany jest zdrowy i aktywny styl życia. Ponadto, o komplementarności usług świadczy dostępność naturalnych produktów kosmetycznych oraz szerokiej gamy wód mineralnych, sygnowanych marką Staropolanka i Wielka Pieniawa, które są atutem każdego kurortu Polskiej Grupy Uzdrowisk.