Już za tydzień odbędzie się kolejna edycja międzynarodowych targów przemysłu spotkań IMEX (20-22 maja, Frankfurt). Podobnie, jak w latach ubiegłych również w tym roku na targach promowany będzie Gdańsk i Region.

Międzynarodowe targi podróży incentive, spotkań i eventów IMEX we Frankfurcie to znakomita okazja do promocji destynacji wśród prawie 4 000 hosted buyers (agencji, korporacji i stowarzyszeń) z 75 krajów z całego świata. 3 500 wystawców reprezentujących 157 państw odbywa łącznie 65 000 spotkań biznesowych, podczas których prezentuje swoje produkty i usługi.

Bursztynowe stoisko Gdańska i Regionu

Po raz kolejny podczas targów obecny będzie Gdańsk, który już od wielu lat skutecznie buduje swoją markę atrakcyjnej destynacji konferencyjnej. Na bursztynowym stoisku Gdańska – F332 zorganizowanym przez Gdańsk Convention Bureau promowana będzie gdańska i szerzej pomorska oferta konferencyjna, w tym przede wszystkim Członkowie Gdańskiej Organizacji Turystycznej (obiekty konferencyjne, hotele, PCO i inni).

Podczas ubiegłorocznej edycji targów przedstawiciele Gdańsk Convention Bureau odbyli prawie 40 spotkań biznesowych z przedstawicielami agencji eventowych, korporacji oraz stowarzyszeń potencjalnie zainteresowanymi organizacją swoich spotkań w Gdańsku i Regionie.

Udział Gdańska i Regionu na targach IMEX i na innych podobnych wydarzeniach (targi EIBTM w Barcelonie czy CONVENE w Wilnie) zwiększa rozpoznawalność Miasta wśród międzynarodowych organizatorów spotkań (co ważne szczególnie, że według badań statystycznych prowadzonych przez GCB w Gdańsku i Regionie stale rośnie liczba spotkań międzynarodowych, które w 2013 roku przyciągnęły do Gdańska i Regionu największą liczbę uczestników).

W tym roku Partnerem Gdańska będzie Rekomendowany PCO (Profesjonalny Organizator Kongresów) firma TARIFA Corporate Events z Gdańska, która podczas targów będzie prezentować swoje usługi i produkty związane z organizacją spotkań biznesowych.

Zachęcamy do śledzenia profilu Gdańsk Convention Bureau na Facebooku, gdzie na bieżącą będziemy umieszczać zdjęcia z targów.

Tuż przed targami IMEX, 18 maja we Frankfurcie odbędzie się prezentacja miast-kandydatów na organizację kongresu ICCA w 2017 roku. Obok Gdańska swoją ofertę zaprezentują również Praga (Czechy) oraz St. Petersburg (Rosja). Zwycięzcę poznamy 19 marca.