Piaszczyste plaże, szum morza i budowanie zamków z piasku – zapewne wielu z nas tak spędzało swoje nadmorskie wakacje w dzieciństwie. Antalya pomoże Wam wrócić do tych pięknych czasów, bowiem od jedenastu lat organizowany jest tam słynny International Sand Sculpture Festival, podczas którego możemy podziwiać niesamowite rzeźby z piasku. W tym roku wydarzenie to rozpocznie się już 4 czerwca.

Turcja – kraina pięknych plaż

Otoczona aż czterema morzami posiada tysiące pięknych piaszczystych oraz kamienistych plaż. Właśnie dzięki temu położeniu do kraju półksiężyca co roku zjeżdża tysiące turystów. Najwięcej ośrodków turystycznych znajduje się na wybrzeżu Morza Śródziemnego i Egejskiego, i to właśnie tutaj znajdziemy najchętniej uczęszczane plaże, których wizytówką są złoty piasek i czysta woda. Szukasz „perełki” wśród plaż? Udaj się do Turcji!

 

Festiwal piasku!

Jak wykorzystać atut, jakim są piękne piaszczyste plaże? Oczywiście organizując Festiwal Rzeźb z Piasku! Już od ponad jedenastu lat na znanej piaszczystej plaży Lara w Antalyi organizowany jest International Sand Sculpture Festival, przyciągający co roku tysiące turystów. Słynni rzeźbiarze z całego świata aż przez trzy tygodnie tworzą dzieła, które później możemy podziwiać na plaży. Co ciekawe organizatorzy po raz pierwszy zastosowali tam metodę mappingu, przez co rzeźby wydają się być jak żywe, co daje nam dowód na to że festiwal ma „duszę”. Będąc tam także po raz kolejny nie musimy obawiać się nudy, bowiem co roku temat wydarzenia jest inny.

 

A co po festiwalu?

Poznawanie zakątków Antalyi! Jest to jedno z tych miast, którego trudno nie polubić. Piękne plaże, popularne kurorty turystyczne, zabytki historyczne – to dzięki nim miasto to jest jednym z najchętniej odwiedzanych przez turystów. Tak jak Stambuł określamy Perłą Orientu, tak Antalyę możemy określić perłą Riwiery Tureckiej. Potrzebujesz gwarancji pięknej pogody i wypoczynku w wyjątkowym otoczeniu? Pakuj walizki i kupuj bilet do Antalyi!

 

Do zobaczenia na festiwalu!

Więcej informacji na stronie:http://www.sandlandantalya.com/index.php