Rozwijający się trend turystyki kulinarnej oraz rosnąca świadomość Polaków w zakresie zdrowego odżywiania, skłoniła organizatorów Targów Turystycznych „Wypoczynek” aby zaprosić na wydarzenie producentów tradycyjnych produktów charakterystycznych dla popularnych regionów turystycznych. Wszyscy, którzy odwiedzą Targi, będą mieli zatem szansę pobudzić swoją wyobraźnię za pomocą wszystkich zmysłów i za ich pomocą dokonać wyboru miejsca, w którym spędzą tegoroczny urlop.

Jest to wyjątkowa okazja do spróbowania i zakupów pachnących wędzonych wędlin, słodkich miodów i nalewek, aromatycznych długo dojrzewających serów oraz mnóstwa innych specjałów, niedostępnych w supermarketach.

Toruńskiemu Festiwalowi Smaków, bo o nim mowa, towarzyszyć będą także prezentacje i warsztaty, które przybliżą uczestnikom kuchnię kopernikańską. Targi Toruńskie odkryją sekrety zapomnianych przepisów i przybliżą potrawy, które spożywał Mikołaj Kopernik, jego Narzeczona oraz krakowscy profesorowie. Być może w zakamarkach starych toruńskich książek kucharskich, poza piernikiem, kryje się więcej smakołyków… Do konkursu kulinarnego, zaproszono najlepszych kucharzy z toruńskich restauracji, którzy zostaną poddani ocenie doświadczonych szefów kuchni z zaprzyjaźnionych zabytkowych miast położonych nad brzegiem Wisły, co będzie stanowić wstęp do stworzenia wspólnego szlaku historyczno-kulinarnego. Potencjał kulinarny Grodu Kopernika dostrzegł również Karol Okrasa, który w TVP1 w programie „Okrasa łamie przepisy” przedstawi toruńskie przysmaki.

Patronat na imprezą objęli: Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej, Wojewoda Kujawsko – Pomorski, Marszałek Województwa Kujawsko – Pomorskiego, oraz Prezydent Miasta Torunia. Poprzednie edycje imprezy cieszyły się zainteresowaniem odwiedzających, frekwencja wystawców również udowodniła, iż wydarzenie wpisało się na stałe w turystyczny kalendarz targowy. Na targach zaprezentowana zostanie bogata oferta turystyczna i pomysły na wypoczynek – przede wszystkim ten aktywny, pozwalający obcować z przyrodą i poznawać nieznane zakątki naszego kraju. Również amatorzy egzotycznych wypraw znajdą coś dla siebie w wachlarzu propozycji biur podróży.

 

Targi Turystyczne Wypoczynek Toruński Festiwal Smaków 15 – 16 marca 2014 r. 10:00 – 17:00

Centrum Targowe Park Szosa Bydgoska 3 87-100 Toruń https://targitorunskie.pl