LINIE LOTNICZE QATAR AIRWAYS NAGRODZONE TYTUŁEM
NAJLEPSZA LINIA LOTNICZA NA BLISKIM WSCHODZIE
PIĄTY RAZ Z RZĘDU PODCZAS TEGOROCZNEJ EDYCJI NAGRÓD BUSINESS TRAVELERA – WYDANIE NA AZJĘ I PACYFIK

Rejon Azji i Pacyfiku jest jednym z najbardziej cenionych rejonów
w ramach sieci Qatar Airways

Przewoźnik oferuje 38 rejsów tygodniowo do Hong Kongu i Chin

8 października 2014

DOHA, Katar – Qatar Airways zostały uhonorowane piąty rok z rzędu tytułem Najlepszej Linii Lotniczej na Bliskim Wschodzie podczas tegorocznej edycji nagród Business Travellera – wydanie na Azję i Pacyfik, która odbyła się w Hotelu Conrad w Hong Kongu. W gali udział wzięli przedstawiciele branży lotniczej, turystycznej oraz handlowej.

Coroczne nagrody Business Travellera na region Azji i Pacyfiku obchodzone były już po raz 23 i obejmowały aż 50 kategorii. Dyrektor Handlowy Qatar Airways Hongkong, pan Yap Kiang Thiam przyjął nagrodę w imieniu linii lotniczych.Dyrektor Naczelny Grupy Qatar Airways, Jego Ekscelencja Pan Akbar Al Baker powiedział: “ Jesteśmy bardzo dumni, że otrzymaliśmy tę nagrodę dla Najlepszej Linii Lotniczej na Bliskim Wschodzie. Otrzymanie tego tytułu to dla nas wielki zaszczyt. Czujemy się docenieni za nasze zaangażowanie mające na celu dostarczanie usług na najwyższym, pięciogwiazdkowym poziomie oraz tym samym budowanie jeszcze lepszego doświadczenia podróży dla wszystkich naszych pasażerów w ramach całej naszej sieci połączeń . Chcielibyśmy podziękować Business Traveller Azja i Pacyfik za ich uznanie i zapraszamy naszych pasażerów w regionie do skorzystania z najlepszych usług Qatar Airways oraz doświadczenia naszej gościnność podczas podróży z nami.”

Chiny oraz Hong Kong z łączną liczbą 38 lotów tygodniowo są dwoma z najbardziej cenionych rynków w sieci Qatar Airways. Oferując pasażerom jedną z największych sieci połączeń między Chinami a resztą świata, linie lotnicze wykazały swoje głębokie zaangażowanie w służbie pasażerom w regionie Azji i Pacyfiku.
Dodatkowo przewoźnik zawarł umowę współpracy typu „code share” z liniami lotniczymi Cathay Pacific, przewoźnika wywodzącego się z Hong Kongu, w marcu 2014 roku. Pasażerowie obu linii lotniczych mają obecnie dostęp do dwóch rejsów dziennie i mogą korzystać z dogodnych połączeń poprzez Międzynarodowe Lotnisko Hamad w Dosze. Umowa współpracy spowodowała również wzrost popytu na trasie do/z Hongkongu, szczególnie od firm i osób podróżujących służbowo.
To był niezwykły rok dla Qatar Airways. W maju linia lotnicza przeniosła się do swojego nowego domu na Międzynarodowe Lotnisko Hamad w stolicy Kataru – Dosze, które oferuje m.in. Business Lounge Al Mourjan o powierzchni prawie 1000m², hotel, ponad 70 punktów sprzedaży detalicznej i 30 kawiarni oraz restauracji. 2014 to także rok powitania we flocie przewoźnika pierwszego samolotu A380 oraz uruchomienia 10 nowych tras w ramach swojej sieci połączeń, w tym Dallas, Miami i Edynburgu.
Qatar Airways, narodowe linie lotnicze Kataru, odnotowały gwałtowny wzrost w zaledwie 17 lat swojej działalności. Przewoźnik oferuje przeloty nowoczesną flotą ponad 135 samolotów do ponad 140 najważniejszych biznesowych i rekreacyjnych miejsc w całej Europie, na Bliskim Wschodzie, Afryce, Azji i Pacyfiku, Ameryki Północnej i Ameryki Południowej.

 

W dniu 30 października 2013 r., Qatar Airways dołączyły do sojuszu oneworld, stając się jedynym kluczowym przewoźnikiem Zatok, który wstąpił do globalnego sojuszu linii lotniczych, by umożliwić pasażerom korzystanie z prawie 1000 lotnisk w ponad 150 krajach, oraz z 14 250 codziennych przelotów.

Podczas corocznej edycji Światowych Nagród Lotniczych Skytrax 2014 przyznawanych w trakcie Salonu Lotniczego w Farnborough w Wielkiej Brytanii, linie lotnicze Qatar Airways otrzymały drugi rok z rzędu tytuł Najlepszej Klasy Biznes na Świecie, Najlepszy Lounge dla Klasy Biznes na Świecie także drugi rok z rzędu oraz tytuł Najlepszej Linii Lotniczej na Bliskim Wschodzie – po raz ósmy.

Podczas Salonu Lotniczego w Farnborough linie lotnicze złożyły zamówienia na 100 nowych samolotów – Boeingi 777X, co podniosło zasób zamówień Qatar Airways do  łącznej liczby 340 samolotów  o wartości ponad 70 mld USD.

Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź naszą stronę www.qatarairways.com lub nasze portale na niniejszych serisach: Facebook, Twitter, Google+, Instagram, oraz YouTube.