PREMIUM (DIA) PODCZAS SKYTRAX WORLD AIRPORT AWARDS 2014

Terminal Premium na Międzynarodowym Lotnisku w Dosze zdobywa nagrodę czwarty rok z rzędu

 

BARCELONA, Hiszpania – Qatar Airways zostały uhonorowany nagrodą za Najlepszy Serwis Premium podczas rozdania nagród Skytrax World Airport Awards 2014, które odbyło się w tym tygodniu w Barcelonie. Jest to już czwarty rok z rzędu, kiedy to przewoźnik odbiera tą prestiżową nagrodę za Terminal Premium Qatar Airways.

Pasażerowie z ponad 100 różnych krajów, w przeciągu dziewięciu miesięcy wypełnili 12 milionów kwestionariuszy, które obejmowały ponad 385 lotnisk i 400 hoteli lotniskowych na świecie. Podczas wieczorowej gali ponad 50 nagród zostało wręczonych tegorocznym zwycięzcom.

W imieniu linii lotniczych Qatar Airways nagrodę odebrał Dyrektor Handlowy Marwan Koleilat.

„Jesteśmy dumni, że otrzymaliśmy tą nagrodę już czwarty rok z rzędu. Jest to dowód ciężkiej pracy wszystkich pracowników Qatar Airways dążących do dostarczenia klientom każdego dnia usług na najwyższym poziomie. Dla każdego pasażera podróż zaczyna się już na lotnisku i dlatego nasz Terminal Premium udowodnił, że jesteśmy prawdziwymi zwycięzcami, skupiającymi się na potrzebach naszych pasażerów i dostarczaniu jak najlepszych doświadczeń” powiedział Dyrektor. 

Uroczystość wręczenia nagród, która odbyła się w Fira Barcelona, zgromadziła prezesów i dyrektorów lotnisk, jak również wybranych hoteli lotniskowych.

Qatar Airways otrzymał ostatnio tytuł Najlepszej Klasy Biznes przez czytelników Business Traveller w Wielkiej Brytanii i Najlepszych Linii Lotniczych na Bliskim Wschodzie przez czytelników Business Traveller Azji i Pacyfiku.

Qatar Airways odnotował gwałtowny wzrost w ciągu zaledwie 17 lat działalności, obecnie nowoczesna flota 129 samolotów lata do 136 kluczowych biznesowych i wypoczynkowych miejsc w Europie, Afryce, Azji, Amerykach i na Bliskim Wschodzie. 

W ciągu następnych kilku miesięcy sieć połączeń powiększy się o miasta: Filadelfia, USA (2 kwietnia); Larnaka, Cypr (29 kwietnia); Istanbul Sabiha Gökçen Airport, Turcja (22 maj); Edynburg, Szkocja (28 maj); Miami, USA (10 czerwiec); Haneda, Japonia (18 czerwiec); Dallas/Fort Worth, USA (1 lipca).

 

 

Qatar Airways jest narodowym przewoźnikiem Kataru. Obecnie w fazie szybkiego wzrostu, Qatar Airways to jedene z najszybciej rozwijających się linii lotniczych obsługujących jedną z najmłodszych flot na świecie. Obecnie trwa 17 rok działalności, Qatar Airways. Linie posiadają  nowoczesną flotę 129 samolotów latających do 136 miast docelowych zarówno dla biznesu jak też dla turystyki na sześciu kontynentach.

W dniu 30 października 2013 r., Qatar Airways dołączyły do sojuszu oneworld, stając się jedynym kluczowym przewoźnikiem Zatok, który wstąpił do globalnego sojuszu linii lotniczych, by umożliwić pasażerom korzystanie z prawie tysiąca lotnisk w ponad 150 krajach, oraz z 14.000 codziennych przelotów.

Podczas corocznej edycji Światowych Nagród Lotniczych Skytrax 2013 przyznawanych w trakcie Paryskiego Salonu Lotniczego, linie lotnicze Qatar Airways otrzymały nagrody aż trzy tytuły: Najlepszą Klasę Business na Świecie, Najlepszy Lounge dla Klasy Business na Świecie oraz po raz drugi rok z rzędu tytuł dla Najlepszego Personelu Lotniczy na Bliskim Wschodzie.

Podczas 2013 Dubai Air Show linie lotnicze złożyły zamówienia na ponad 60 nowych samolotów – Boeingi 777 i Airbusy A330 Freighters. W sumie przewoźnik ma zamówionych ponad 280 samolotów o wartości ponad 50 mld USD.Linia lotnicza wprowadzi się do swojego nowego domu – centrum przelotowego i międzynarodowego lotniska Hamad na początku 2014 roku.