DOHA, Katar – Qatar Airways w tym miesiącu wprowadziły nowy system obsługi wizowej online dla wiz turystycznych do Kataru. Usługa jest dostępna dla pasażerów Qatar Airways przez stronę internetową www.qatarairways.com.  

 

“Nowy system ułatwia proces składania wniosków o wizy turystyczne do Kataru dla pasażerów spełniających wymogi do uzyskania wiz,” podał rzecznik prasowy Qatar Airways.  “Dodatkowo pasażer zyskuje możliwość śledzenia status swojego wniosku wizowego online.”

Jedyne dostępne wizy to jednomiesięczne turystyczne, które muszą zostać wykorzystane w 60 dni od daty wystawienia. Ważność wizy i okres objęty wizą nie mogą ulec przedłużeniu.

Wystarczy kilka prostych etapów by przejść całą procedurę wnioskowania online. Uzyskanie wizy trwa około 10 dni, której koszt wynosi 55 USD na osobę. Opcja procedury przyspieszonej dostępna jest za 120 USD na osobę i trwa ok. 7 dni. Opłaty wizowe nie podlegają zwrotowi.

W celu uzyskania wizy katarskiej z pomocą Qatar Airways wymagane jest wypełnienie następujących formalności. Wnioskodawcy muszą posiadać potwierdzony bilet z i do Dohy zakupiony na przelot Qatar Airways. Muszą oni również posiadać ważną rezerwację hotelową dokonaną przez Discover Qatar –  biuro podróży linii lotniczych, ponieważ wiza zostanie udzielona jedynie na czas przebywania w hotelu. Na koniec maksymalny pobyt w Katarze może wynosić 30 dni i może być jedynie w celu turystycznym.

Katar oferuje podróżnym fascynującą mieszankę świata zachodniego i arabskiego. To jedno z najszybciej rozwijających się miast świata, Doha płynnie łączy tradycję z nowoczesnością. Niesamowite Muzeum Sztuki Islamskiej jest prawdziwą perłą sztuki, kultury, dziedzictwa i rzemiosła z przeciągu ostatnich ponad 200 lat islamskiej cywilizacji. Souq Waqif to zgiełk i żywotność starego tradycyjnego targowiska z doskonale odtworzonymi budynkami zbudowanymi według tradycyjnej architektury, gdzie podróżni będą mogli obejrzeć wystawione rękodzieło, oraz tradycyjne potrawy i przyprawy, perfumy, tkaniny i działa sztuki. Katarska Wioska Kulturalna jest lokalnym ośrodkiem kulturalnym Dohy, skupiającym galerie sztuki, amfiteatry i operę, teatr dramatyczny i koncerty, jak również restauracje oraz plaże z ośrodkami sportów wodnych. Doha jest jednym z najpopularniejszych kierunków podróży celach biznesowych, z bogatym wyborem pięciogwiazdkowych luksusowych hoteli dostosowanych do gustu podróżnych mogących w ten sposób doświadczyć katarskiej gościnności.

Więcej informacji na temat dostępności i kwalifikacjach uzyskania wiz katarskich można uzyskać na stronie www.qatarairways.com