Na początku grudnia, międzynarodowy portal rezerwacyjny hotel.info opublikował wyniki corocznej klasyfikacji najlepszych hoteli w Polsce i na świecie. W głosowaniu wzięło udział ponad 6 milionów Gości, którzy rezerwowali pokoje w 250 tysiącach hoteli na świecie. W pierwszej dziesiątce w Polsce tzw. Top Rated Hotel 2013 znalazł się też Qubus Hotel Bielsko-Biała. 

 

W rankingu wzięły udział wszystkie hotele, które uzyskały ocenę przynajmniej 8,0 na 10 punktów.

– Bardzo cieszymy się z tej nagrody. Jesteśmy najmłodszym obiektem w sieci Qubus Hotel, funkcjonującym od 2011r. Tym bardziej cieszy nas to, że w ciągu tak krótkiego czasu udało nam się przekonać do siebie Gości oraz zbudować wysoką pozycję na rynku hotelarskim w Polsce – mówi Jacek Bijak Dyrektor Qubus Hotel Bielsko-Biała.

Ten 4 gwiazdkowy obiekt, od początku istnienia odwiedziło kilkadziesiąt tysięcy osób. Wśród Gości dominują osoby polsko-języczne, ale zdarzają się również turyści i biznesmani z dalekich zakątków świata takich jak Indie, Srilanka, Nigeria, Katar czy Azerbejdżan. Hotel odwiedzają głównie Goście biznesowi, którzy stanowią prawie 80% wszystkich odwiedzających. Od 2011r. hotel zorganizował ponad 750 konferencji dla firm. Największe spotkanie było na 280, a największy bankiet dla 189 osób.  

– Coraz częściej organizujemy, oprócz bankietów firmowych, przyjęcia dla Gości indywidualnych. Póki co, mamy na swoim koncie już kilkadziesiąt imprez takich jak komunie, wesela czy chrzciny. Goście najczęściej chwalą wysoką jakość oraz oryginalne potrawy. Od stycznia 2013r. serwuje je nasz nowy Szef Kuchni, który doświadczenie zdobywał w jednych z najlepszych na świecie restauracjach m.in. w prestiżowej restauracji „Petrus” w Londynie, którą prowadził Gordon Ramsay – mówi Justyna Mikołajczyk Kierownik Działu Sprzedaży i Marketingu w Qubus Hotel Bielsko-Biała.

Hotel angażuje się też w działania zgodne z ideą odpowiedzialnego biznesu. W 2013r. dla dzieci z bielskich przedszkoli zorganizowane zostały warsztaty pt. „Mały Hotelarz”. Obiekt odwiedziło w ciągu 3 tygodni ponad 300 maluchów z 10 przedszkoli. Dzieci uczyły się na czym polega praca w hotelarstwie oraz jak funkcjonuje taki obiekt. A nie jest on mały, zatrudnia bowiem w tej chwili już 55 osób. Dzięki odpowiednio prowadzonej polityce personalnej, Qubus Hotel Bielsko-Biała jest uznawany za dobrego i rzetelnego pracodawcę. Potwierdzają to zresztą liczne nagrody i certyfikaty m.in. „Inwestor w Kapitał Ludzki” i „Solidny Pracodawca”.

Goście nie po raz pierwszy docenili jakość i wysoki standard w Qubus Hotel Bielsko-Biała. W 2013r. portal TripAdvisor nagrodził obiekt „Certyfikatem Doskonałości”, a HolidayCheck wyróżnił hotel „Certyfikatem Jakości”.

Obiekt zlokalizowany jest w centrum  miasta, w galerii Sfera. Swoim Gościom oferuje 201 miejsc w 122 komfortowych pokojach. W hotelu znajdują się też 4 nowoczesne sale konferencyjne oraz elegancka restauracja 4Elements i Torino Paninoteka&Bar.