Biuro podróży Rainbow Tours zdecydowało się unowocześnić swoją ofertę, poprzez wdrożenie TripGate, nowego rozwiązania typu Corporate Booking Tool (CBT) stworzonego przez Travelport dla Europy Środkowej i Wschodniej.

Narzędzie TripGate, które rozszerza dotychczasową umowę między firmami w sprawie używania systemów Travelport GDS, umożliwi firmie Rainbow Tours obsługę podróży służbowych online, oraz uzyskanie przewagi nad konkurencją.

„TripGate to bardzo interesujący nowy produkt. Z przyjemnością włączamy go do swojej oferty, kierowanej do klientów korporacyjnych ” — powiedział Stanisław Franiak, dyrektor sieci sprzedaży, Rainbow Tours. „Dzięki temu wdrożeniu nasza oferta, w zakresie obsługi podróży służbowych, będzie bogatsza i bardziej spójna z oferowanymi przez nas dotychczas usługami, co z pewnością pozwoli nam na pozyskanie nowych klientów i  poprawę efektywności współpracy z częścią już obsługiwanych firm i instytucji”.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z udostępnienia TripGate biurom podróży w Polsce, co stawia nas w czołówce pod względem technologii obsługi podróży służbowych online” — dodała Aleksandra Tomaszewska, dyrektor ds. sprzedaży polskiego oddziału firmy Travelport. „Wybór tego rozwiązania przez Rainbow Tours w celu wzbogacenia swojej oferty, doskonale świadczy o możliwościach, jakie TripGate oferuje naszym klientom”.

 

###

Informacje o firmie Travelport  (www.travelport.com)

Travelport oferuje szeroką gamę usług biznesowych, a także jest liczącym się dostawcą rozwiązań do przetwarzania transakcji dla przedsiębiorstw działających w globalnej branży turystycznej.

Firma Travelport prowadzi działalność w ponad 170 krajach, zatrudnia ok. 3 500 pracowników, a w 2012 r. osiągnęła przychody w wysokości ponad 2 mld USD. W skład przedsiębiorstwa wchodzą globalne systemy dystrybucji (GDS), do których należą marki Galileo i Worldspan, oraz pion ds. rozwiązań informatycznych dla linii lotniczych. Travelport ma również większościowy udział w spółce joint venture o nazwie eNett.

Travelport jest spółką prywatną. Siedziba firmy mieści się w Atlancie w stanie Georgia.

Zapraszamy na Twittera: http://twitter.com/Travelport

 

Informacje o firmie Rainbow Tours (www.rainbowtours.pl)

Rainbow Tours jest w tej chwili drugim, co do wielkości, działającym na polskim rynku touroperatorem. Firma powstała w 1990 roku rozpoczynając swoją działalność od sprzedaży biletów autokarowych do Londynu. Z biegiem czasu działalność poszerzona została o imprezy autokarowe na terenie Europy i lotnicze niemal do każdego zakątka świata. Zimowa oferta dodatkowo obejmuje imprezy sylwestrowe oraz narciarskie.  

Od 2007 roku spółka jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych, co przyczyniło się do jej jeszcze bardziej dynamicznego i szybkiego rozwoju. Rainbow Tours stale poszerza ofertę, jak również rozwija infrastrukturę o nowe oddziały, spółki oraz franczyzy.

Rainbow Tours jest członkiem Polskiej Izby Turystyki oraz wielu innych organizacji turystycznych, a także agentem IATA. Prowadzi sprzedaż indywidualną oraz grupową. Sprzedaż oferty odbywa się w salonach własnych, call center, przez stronę internetową oraz sieć agencyjną na terenie całego kraju.