Rozpoczął się Nowy Rok, a wraz z nim starania związane ze spełnianiem marzeń i postanowień noworocznych. Education First, firma specjalizująca się w organizowaniu zagranicznych kursów językowych, sprawdziła, które miejsca na świecie w bieżącym roku są wymarzonymi destynacjami, do których chcieliby udać się obywatele poszczególnych krajów.


Ranking wymarzonych destynacji do podróży turystycznych „In 2016, I wish to…” został sporządzony w oparciu o odpowiedzi 50 000 osób z 21 krajów. Osoby te wskazały miasta, do których najbardziej chciałyby pojechać w bieżącym roku. Do miast, do których najchętniej udaliby się badani zaliczają się kolejno Nowy Jork, Londyn, Sydney, Vancouver, Kapsztad, Paryż, Miami, San Diego, Tokio oraz Berlin.

Z badania, które zostało przeprowadzone pod koniec ubiegłego i na początku bieżącego roku wynika, że różne społeczeństwa mają odmienne preferencje dotyczące miejsc, które chcieliby odwiedzić.

 

Badanie Education First przedstawia, że Norwegowie najchętniej udaliby się do Kapsztadu, Argentyńczycy do Londynu, a Nowy Jork jest w tym roku wymarzonym miejscem, do którego chcieliby pojechać Niemcy. Rozmawiając z klientami w Polsce słyszymy, że na liście wymarzonych miejsc, do których chcieliby pojechać na kurs językowy niezmiennie od kliku lat jest Nowy Jork, a od jakiegoś czasu także Sydney. Każdego roku zdecydowana większość z nas ma postanowienia noworoczne, często także te dotyczące planów związanych z podróżami. Badania CBOS pokazują, że ponad 80% Polaków miało postanowienia noworoczne, ale mimo że są dla nas bardzo istotne, tylko co dziesiąty je realizuje – mówi Sylwia Rogalska, Country Product Manager Education First w Polsce.