Santo Domingo, 01 października 2020.- Ministerstwo Turystyki Republiki Dominikany (MITUR) podkreśliło, że kraj ma jeden z najbardziej kompletnych i skutecznych planów na świecie, aby zagwarantować bezpieczeństwo turystów i ułatwić tak wjazd na Dominikanę. Jako jedyny kraj ma plan pomocy medycznej dla podróżników, który w 100% pokrywa dominikański rząd.

W ramach środków bezpieczeństwa i protokołów mających na celu dbanie o zdrowie zarówno gości, jak i pracowników hoteli, MITUR zatwierdza działanie wszystkich hoteli, lotnisk i firm turystycznych posiadając międzynarodowe certyfikaty, takie jak Safe Travels i Bureau Veritas. W ten sam sposób goście mają szybki dostęp do kraju bez restrykcji. Lotniska i hotele wdrożyły protokoły, żeby bezpiecznie przyjąć turystów i wydzieliły miejsca do opieki nad pacjentami z COVID-19 w hotelach.

Plan pomocy podróżnika, który jest aktywowany podczas zameldowania w hotelu do 31 grudnia br., zapewnia odwiedzającemu pełną opiekę medyczną w przypadku wystąpienia COVID-19, wizyty ambulatoryjne, hospitalizacjię i leki; przedłużenie pobytu z powodu nagłego przypadku medycznego; opiekę specjalistyczną; leki w przypadku hospitalizacji, różnorodne ośrodki zdrowia na terenie całego kraju; transport w nagłych przypadkach; wydatki szpitalne i koszty kar z powodu zmiany lotu.

Ponadto jest zagwarantowane bezpieczeństwo w hotelach, pracownicy zostali przeszkoleni w zakresie przestrzegania protokołu bezpieczeństwa i higieny zarówno dla gości, jak i dla siebie i ich rodzin. Wszystkie hotele regularnie przeprowadzają testy w celu monitorowania stanu zdrowia personelu. Hotele mają strefę kwarantanny na wypadek, że przyjmą gości z COVID-19.

Dla MITUR jest priorytetem dobro i bezpieczeństwo odwiedzających, dlatego będzie kontynuować współpracę z innymi odpowiednimi organami, aby nadal wzmacniać krajowe środki zapobiegawcze przeciwko koronawirusowi.

O Republice Dominikańskiej

Nie ma drugiego takiego kraju jak Republika Dominikańska. Wyróżnia się przede wszystkim niezwykłą ofertą wycieczek, bogatą kulturą, mnóstwem przeróżnych udogodnień i piękną pogodą przez cały rok. Dzięki bezpośrednim połączeniom z większości lotnisk na świecie jest również łatwo dostępna destynacja. To oaza idealna dla celebrytów, par, ale także dla rodzin. Od szlaków, przez nieodkryte plaże aż po światowej sławy pola golfowe, tutaj można odpocząć w różnego rodzaju miejscach zakwaterowania czy też w luksusowych hotelach. Warto zwiedzić historyczne zabytki, delektować się typowo dominikańskimi potrawami lub uciekać od cywilizacji w ekoturystycznych kierunkach w otoczeniu pięknych parków narodowych,  wśród gór i rzek.

Otoczona Morzem Karaibskim od południa i Oceanem Atlantyckim od północy, Republika Dominikańska oferuje różnego rodzaju sporty, rekreację, rozrywkę lub ekskluzywne atrakcje kulturalne, takie jak taniec lub karnawał. Nie zapominajmy również o dominikańskich rarytasach, takich jak cygara, rum, czekolada, kawa, bursztyn i larimar. W każdym regionie znajdą coś dla siebie podróżnicy o różnych wymaganiach i budżetach. Czeka tu pełna przygód Puerto Plata, obfita Samaná, zabytkowe Santo Domingo, słoneczna Punta Cany, luksusowa La Romany, wesołej Barahona i inne regiony. Aby uzyskać więcej informacji i rozpocząć planowanie podróży, odwiedź oficjalną stronę Ministerstwa Turystyki Republiki Dominikańskiej lub: Pobierz aplikację z App Store i Google Play Go República Dominicana Śledź nas na Twitterze i Instagramie @GoDomRepCee Polub nas na Facebooku Rep.Dominikanska