Zjawiskowy plac Stortogret w Karlskronie, jeden z najpiękniejszych parków w Ronneby, centrum połowu łososia w Mörrum oraz muzeum starych samochodów Volvo w Olofström to tylko niektóre z licznych atrakcji czekających na turystów w regionie Blekinge. Do stolicy regionu – miasta Karlskrona pływają z Gdyni promy Stena Line.

Aby poczuć smak Szwecji wystarczy wybrać się do regionu Blekinge, który jest nazywany „Szwecją w pigułce”. To właśnie tam można odkryć słynne szwedzkie krajobrazy, charakterystyczną architekturę i poznać historię szwedzkich symboli. Wycieczka „Ronneby i Volvo” organizowana przez przewoźnika Stena Line to prosty sposób, żeby poznać region Blekinge i historię słynnej  marki Volvo.

 

Odbicie słońca i jezioro Troli
Nazwa regionu Blekinge oznacza odbicie słońca na wodzie i niezwykle dobrze oddaje klimat tej części Szwecji. Malownicze wybrzeże usiane urokliwymi miasteczkami jest idealnym celem podróży dla osób pragnących odpoczynku w przepięknej scenerii. Malowniczo położona na 33 wyspach stolica regionu – Karlskrona zachwyca architekturą wpisaną na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Główny plac miasta Stortogret jest przez wielu uznawany za najpiękniejszy w północnej Europie. Kolejnym charakterystycznym dla Karlskrony widokiem jest dzielnica Björkholmen, w której można podziwiać małe, kolorowe, drewniane domki.

Ogród Szwecji
Ze względu na różnorodną roślinność rejon Blekinge bywa nazywany także ogrodem Szwecji. W miejscowości Ronneby znajduje się jeden z najpiękniejszych parków w Szwecji – Ronneby Brunn z jeziorem Troli, ogrodem róż, ogrodem zapachów oraz ujęciem wody zdrojowej.
W Ronneby warto także zobaczyć pomalowany na biało gotycki kościół z XII wieku. To jeden z najstarszych kościołów w południowej Szwecji, z zachowanymi malowidłami naściennymi z różnych epok. To także miejsce krwawych walk podczas wojny szwedzko-duńskiej w XVI wieku. Skupiona wokół kościoła dzielnica Bergslagen, z zachowaną drewnianą zabudową z XVIII-XIX wieku jest miejscem często odwiedzanym przez turystów.

Kolejną atrakcją regionu jest miasteczko Mörrum, w którym można spróbować swoich sił w poławianiu łososi. Mörrum to najsłynniejsze w regionie Morza Bałtyckiego centrum połowów tej ryby. Znajdziemy tu też wystawę poświęconą w całości łososiom.

Region Blekinge stanowi również nie lada gratkę dla miłośników motoryzacji. W muzeum w Olofström można obejrzeć niezwykłą kolekcję zabytkowych samochodów, min. Volvo.
Nic dziwnego, skoro w okolicy znajduje się także Volvo Car Body Components – główna fabryka karoserii do modeli Volvo. Oba miejsca znajdują się na trasie wycieczki oferowanej przez Stena Line „Ronneby i Volvo”. Uczestnicy wyjazdu dowiedzą się jak Volvo stało się znakiem firmy Svenska Kullagerfabriken oraz co oznacza logo marki i skąd się wzięło.

Wycieczka „Ronneby i Volvo” do regionu Blekinge to nie koniec przygody. Podczas podróży na pokładzie statku można skorzystać z szeregu atrakcji. W komfortowym Pure Nordic SPA, podczas zabiegów można nabrać sił po zwiedzaniu Blekinge a następnie oddać się całonocnemu szaleństwu na dyskotece lub przy muzyce na żywo. Na statku znajdują się również restauracje, które zaspokoją kulinarne gusta uczestników wyjazdu i pozwolą odkryć szwedzkie specjały.

Rejs „Ronneby i Volvo” – informacje
Wycieczka „Ronneby i Volvo” w cenie od 429 zł na osobę. Cena zawiera: rejs promem, rozrywkę na pokładzie, miejsce w kabinie 2-os. z łazienką, ubezpieczenie NW i KL, wycieczkę autokarową z przewodnikiem, wejścia do atrakcji.

Wypłynięcia z Gdyni: 22.05, 27.06, 18.07, 07.08, 18.09, 09.10.2014.

Więcej informacji o rejsie:
http://www.stenaline.pl/do-szwecji/rejsy-turystyczne/ronneby-i-volvo
http://media.stenaline.com/Media_PL/site/download/minicruises/2014/Ronneby-i-Volvo.pdf