20. BAZA OPERACYJNA PRZEWOŹNIKA
Wizz Air, największy niskokosztowy przewoźnik w Europie Środkowo-Wschodniej*, ogłosił otwarcie 20. bazy operacyjnej na lotnisku w Koszycach, na Słowacji. Od 14 września 2015 roku będzie tam stacjonował jeden samolot Airbus A320.

Rozwój bazy Wizz Air wiąże się z poszerzeniem siatki połączeń o dwie nowe trasy do Doncaster Sheffield i Mediolanu Bergamo.
Linie lotnicze Wizz Air oferują teraz 11 lotów tygodniowo na trzech trasach z Koszyc, co oznacza ponad 50-procentowy wzrost zdolności przewozowej, rok do roku (październik 2015). Wizz Air ma nadzieję, iż rozwój na Słowacji, gdzie przewoźnik jest obecny na dwóch lotniskach, wpłynie pozytywnie na kondycję lokalnego rynku pracy w lotnictwie i turystyce. Teraz konsumenci będą mogli wybierać spośród większej liczby niskokosztowych lotów. Bilety na nowych trasach z Koszyc są już w sprzedaży na wizzair.com, w cenach od 19,99 euro**.
NOWE TRASY WIZZ AIR Z KOSZYC:

DO

DNI LOTÓW

START

CENY OD**

Mediolan Bergamo

Pon, Pt

14.09

19,99 EUR

Doncaster Sheffield

Śr, N

16.09

24,99 EUR

 

 

 

 

József Váradi, prezes Wizz Air, powiedział: „Wiadomość o rozwoju Wizz Air potwierdza przywiązanie linii lotniczej do rynku na Słowacji. Pierwsze loty WIZZ z tego regionu Europy wystartowały dopiero półtora roku temu, a już odnotowaliśmy, iż z usług Wizz Air skorzystało ponad 130 tys. pasażerów na trasach z lotnisk w Koszycach i Popradzie. Słowacja to 12. kraj, w którym umieszczamy bazę operacyjną. Mamy nadzieję dostarczać jeszcze więcej interesujących połączeń w niskich cenach słowackim konsumentom”.

O Wizz Air:
Wizz Air jest największą niskokosztową linią lotniczą w Europie Środkowo-Wschodniej*, której flota składa się z 54 samolotów typu Airbus A320 latających z 20 baz na ponad 360 trasach łączących 110 lokalizacje w 38 krajach. Wizz Air zatrudnia zespół ponad 2 200 ekspertów, którzy dbają o wysoką jakość usług i niski koszt biletów, co uczyniło Wizz Air najpopularniejszą linią lotniczą, wybieraną przez 15,8 miliona pasażerów w 2014 roku. Na wizztours.com oferowane są wysokiej jakości pakiety wakacyjne. WIZZ Tours do platforma łącząca usługi rezerwacji lotów i miejsc hotelowych na trasach oferowanych przez linię Wizz Air.
*Źródło: Innovata, na podstawie planowanej zdolności do przewozu pasażerów za okres od 1kwietnia 2014 do 30 września 2014 1. Europa Środkowa Wschodnia traktowana jest jako region składający się z takich państw jak: Albania, Białoruś, Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Estonia, Węgry, Kosowo, Łotwa, Litwa, Macedonia, Mołdawia, Czarnogóra, Polska, Rumunia, Rosja, Serbia, Słowacja, Słowenia i Ukraina.
** Cena biletu w jedną stronę, wliczając podatki i opłaty obowiązkowe a także mały bagaż podręczny.