Europ Assistance Polska i GSU stworzyły nowy produkt skierowany do zmotoryzowanych i podróżujących – Travelpolisa.pl. Składa się z dwóch najbardziej popularnych usług assistance – samochodowego i podróżnego. Jego zaletą jest elastyczna – wielowariantowa oferta,uwzględniająca różne potrzeby klientów. Nowością jest m.in. możliwość wykupienia assistancesamochodowego w wybranych opcjach ubezpieczenia już na 1 dzień, jak również dla aut z limitemwieku nawet do 25 lat. Sprzedaż ruszyła 1 lutego br. na platformie www.travelpolisa.pl.

 

Travelpolisa.pl w części dla zmotoryzowanych to ubezpieczenie „Pomoc na Drodze”, a klient może wybrać jeden z czterech wariantów: „Mini”, „Weekend”, „Wakacje” i „Roczny”. Wszystkie warianty – w zależności od zakresu i czasu trwania ochrony ubezpieczeniowej – gwarantują całodobowe wsparciekierowcy na polskich i europejskich drogach. Okres ubezpieczenia wynosi 365 dni w opcji „Mini” i „Roczny” oraz max 4 i 31 dni w wariancie „Weekend” i „Wakacje”. Dużym udogodnieniem dla klientów w obu wariantach jest możliwość zakupu ubezpieczenia nawet na jeden dzień. – W ubezpieczeniu Travelpolisa.pl zależało nam na stworzeniu maksymalnie elastycznych rozwiązań, dzięki czemu klient ma możliwość precyzyjnego dopasowania produktu do swoich potrzeb. Indywidualizacja produktów jest dla nas niezwykle istotna, ponieważ pozwala nam dostarczyć w pełni wartościowy produkt,a dodatkowo budować przewagę rynkową – podkreśla Ryszard Grzelak, Prezes Zarządu Europ Assistance Polska.

 

Ochrona ubezpieczeniowa uwzględnia kilka zdarzeń: wypadek i kradzież w wariancie „Mini”, a w pozostałych również dodatkowo awarię. Zakres ubezpieczenia – w zależności od wariantu zakłada również od 2 do 4 interwencji w okresie ubezpieczenia.

 

Klienci mogą tu liczyć na szereg innych, przydatnych w trakcie użytkowania auta form pomocy. Chodzi m.in. o usprawnienie pojazdu na drodze (wartość od 500 do 1000 zł w zależności od wariantu),wymianę koła (wartość 1000 zł, z wyłączeniem „Mini”), holowanie po awarii i wypadku, transport osób (wartość 500 zł), parking (3 doby), dostarczenie paliwa (wartość 1000 zł, z wyłączeniem wariantu „Mini”), samochód zastępczy, zakwaterowanie w hotelu, kontynuację podróży (max autobus, pociąglub samolot – w wariancie „Weekend”, „Wakacje” i „Roczny”), pomoc medyczną (wartość 15 000 zł z wyłączeniem wariantu „Mini”), pomoc tłumacza.

 

Drugi obszar Travelopolisa.pl to część skierowana do osób podróżujących za granicę. Mogą one skorzystać z ubezpieczenia „Pomoc w Podróży” na który składa się pięć pakietów: „Weekend”, „Wakacje”, „Dłuższe Wakacje”, „Dowolny Wyjazd” i „Roczny”.

 

– Naszą ideą było zadbanie o wygodę Klienta, zarówno podczas samej podróży, jak również już na etapie zakupu polisy. Dzięki prostej i intuicyjnej platformie zakupowej oraz konstrukcji produktu,możemy dopasować ubezpieczenie do swoich potrzeb, wybierając interesujące nas warianty – mówiAndrzej Pawletko, Prezes Zarządu GSU i dodaje – Travelpolisa.pl umożliwia dokonanie zakupu polisy on-line w kilka minut, 24h na dobę – co w dzisiejszych zabieganych czasach jest dużym ułatwieniemi komfortem dla Klienta.

 

Osoby decydujące się na zakup ubezpieczenia „Pomoc w Podróży” będą objęte ochroną, która trwa od 1 do 4 dni w wariancie „Weekend”, do 9 dni w opcji „Wakacje”, do 16 dni – „Dłuższe wakacje”, do 60dni – „Dowolny wyjazd” i max 60 dni dla jednego wyjazdów wariancie „Roczny”. Suma gwarancyjnaw przypadku kosztów leczenia szpitalnego i kosztów transportu w zależności od wariantu wynosiodpowiednio: 150 tys. zł, 250 tys. zł, 300 tys. zł i 500 tys. zł (taka sama kwota w opcji „Dowolny Wyjazd” i „Roczny”).

 

We wszystkich wariantach ubezpieczenia, klienci mogą liczyć na świadczenia takie jak: transport medyczny do szpitala, pomoc tłumacza i prawnika, ubezpieczenie bagażu. Dodatkowo mogą również liczyć na wsparcie w przypadku spóźnienia na połączenie krajowe i utraconego bagażu. Ubezpieczenie we wszystkich wariantach zawiera również możliwość rozszerzenia ochrony na sporty wysokiego ryzyka i ekstremalne.

 

Travelopolisa.pl dostępna jest on-line, docelowo sprzedaż będzie prowadzona również w placówkach GSU.