Ryanair, linia lotnicza nr 1 w Polsce, dziś (13 lutego 2014r.) ogłosił uruchomienie nowego połączenia krajowego z Krakowa do Gdańska, które będzie operować trzy razy w tygodniu, we wtorki, czwartki i soboty.

 

Kraków Airport jest drugą bazą Ryanair w Polsce. W 2013 roku Ryanair przewiózł ponad 1,7 mln pasażerów, co jest wynikiem o 18% lepszym niż w 2012 roku.

Ryanair będzie obsługiwał połączenie krajowe z Krakowa do Gdańska samolotem Boeing 737-800 oferując większą liczbę miejsc, lepsze ceny, lepszą punktualność i lepszą obsługę klienta niż Eurolot.

Katarzyna Gaborec z Ryanair w Krakowie powiedziała:

 

            Połączenia krajowe Ryanair z Gdańska i Wrocławia do Warszawy Modlin cieszą się wielką popularnością i cieszymy się, że możemy zaoferować długo wyczekiwaną trasę krajową z Krakowa do Gdańska. Loty rozpoczną się 1 lipca i będą operować trzy razy w tygodniu we wtorki, czwartki i soboty.

            Nie mamy wątpliwości, że nowe połączenia krajowe odniosą wielki sukces na polskim rynku i coraz więcej polaków przekona się, że latanie z Ryanair jest tanie, komfortowe i bezpieczne.

            W ciągu ostatnich dwóch lat Ryanair stał się liderem w Polsce przewożąc więcej pasażerów niż LOT i Eurolot razem. Nasze połączenia krajowe przyniosą znacznie niższe ceny biletów lotniczych dla polskich konsumentów”

   

                                       Nowe trasy krajowe Ryanair

 

Rozpoczęcie lotów

Częstotliwość lotów

Warszawa – Wrocław

2 kwietnia 14

Codziennie

Warszawa – Gdańsk

2 kwietnia 14

    Codziennie

Kraków – Gdańsk

1 lipca 14

3 loty tyg

 

 

Wylot

Przylot

 

Kraków

12:30

13:40

Gdańsk

Gdańsk

14:05

        15:15

      Kraków