Ryanair,  ulubiona tania linia lotnicza w Europie, ogłosił dziś ( 4 lutego ), że przewiózł o 35% więcej pasażerów z/do Polski w 2013 roku, w porównianiu z rokiem ubiegłym. 6.61 miliona polskich pasażerów wybrało gwarantowane najtańsze ceny połączeń, najlepszą punktualność i najmniej statystycznie zagubionych bagaży.

 

Ryanair w Polsce przewiózł rekordową liczbę pasażerów i zajmuje pozycję lidera na rynku. Ryanair obecnie obsługuje ponad 117 niskobudżetowych połączeń z/do Polski,  z 11 głównych lotnisk w kraju.

Katarzyna Gaborec z Ryanair, powiedziała:

 “Ryanair w 2013 roku w Polsce przewiózł najwięcej pasażerów co pozwoliło nam utrzymać pozycję  lidera na rynku. Poprzedni rok był wielkim sukcesem dla irlandzkiego przewoźnika, w tym otwarcie bazy operacyjnej w Krakowie, powrót operacji do Warszawy Modlin, jak również ogłoszenie pierwszych w historii Ryanair lotów krajowych z Wrocławia i Gdańska do Warszawy Modlin, które rozpoczną się 2 kwietnia. 

Ryanair  przewiózł  o 35%  wiecej pasażerów z/do Polski w 2013 roku, gdyż oferuje on najniższe ceny połączeń i loty na czas. W 2014 Ryanair planuje przewieźć 6 milionów pasażerów i nadal być linią lotniczą pierwszego wyboru dla Polaków”

Przedstawiamy statystyki za 2013 rok w Polsce.                                                                                                                

 

2012

2013

Wzrost

Pasażerowie Ryanair w Polsce

 

4.9m

 

6.61m

 

+35%