Coraz bardziej doceniamy sporty zimowe, a już co piąty Polak deklaruje, że umie jeździć na nartach. Wkrótce rozpoczynają się ferie i górskie kurorty już szykują się na przyjazd turystów, którzy zazwyczaj wybierają samochód jako środek transportu.

Feu Vert, firma specjalizująca się w naprawach samochodów, przygotowała infografikę z przydatnymi radami dotyczącymi opon zimowych, bezpiecznego przewożenia nart, a także cen skipassów i długości stoków.
Podróż samochodem to duży komfort pod warunkiem, że odpowiednio się do niej przygotujemy. Przede wszystkim należy wykonać szczegółowy przegląd pojazdu, aby po drodze niespodziewane usterki nie zepsuły nam wyjazdu. Bardzo ważne jest też odpowiednie zabezpieczenie przewożonego sprzętu zimowego. Istnieje kilka sposobów transportowania nart czy deski snowboardowej, jednak najbezpieczniejszym jest zamontowanie bagażnika dachowego otwartego lub zamykanego boksu. Bagażniki otwarte są przystępne cenowo, a ich montaż jest bardzo prosty. Boks bagażowy uchroni narty przed wpływem czynników atmosferycznych oraz kradzieżą. Posłuży nam też jako schowek na dodatkowy bagaż. Kierowcom jadącym z bagażnikiem dachowym zaleca się maksymalną prędkość 120 km/h.
Przygotowując się do wyjazdu pamiętajmy też o zapoznaniu się z przepisami panującymi w krajach, które będziemy odwiedzać.
„Najważniejsze to sprawdzić jakie dokumenty są nam potrzebne. Z reguły będzie to prawo jazdy, OC, dowód osobisty. Zapoznajmy się też dokładnie z obowiązującymi zasadami dotyczącymi opon zimowych czy stosowania łańcuchów. Na przykład w Niemczech opony zimowe powinno zakładać się tylko w przypadku śniegu, szronu i gołoledzi, we Francji, z kolei, trzeba stosować się do znaków na drodze. Prawie we wszystkich krajach w Europie obowiązkowym wyposażeniem samochodu są łańcuchy, ich użycie reguluje oznakowanie na drogach“ – radzi Dorota Gurbała, kierownik ds Reklamy i Marketingu w firmie Feu Vert.

O Feu Vert
Feu Vert to specjalista w dziedzinie obsługi samochodów. Firma oferuje kompleksowe usługi związane z eksploatacją samochodów osobowych i dostawczych takich jak wymiana opon i oleju, naprawy mechaniczne, diagnostyka, przeglądy oraz serwis klimatyzacji. Feu Vert obsługuje wszystkie marki samochodów, a wykonywane usługi opierają się na zaleceniach producentów. Jednocześnie firma prowadzi sprzedaż części zamiennych oraz akcesoriów motoryzacyjnych w wyspecjalizowanych sklepach motoryzacyjnych zlokalizowanych przy warsztatach oraz w sklepie internetowym. Obecnie Feu Vert to sieć ponad 400 serwisów we Francji, Hiszpanii, Polsce i Portugalii.