Street View to jedna z najpopularniejszych funkcji Map Google, to dzięki niej możecie wirtualnie podróżować po świecie, oglądając miejsca na zdjęciach panoramicznych z perspektywy przechodnia

 

 

Samochody Street View w ciągu kilku najbliższych dni ponownie wyjadą na ulice polskich miast. Będziecie je mogli zobaczyć m.in. w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Wrocławiu, Poznaniu i Gdańsku oraz okolicznych miejscowościach. Oprócz tego samochody pojawią się w innych miastach w województwach: dolnośląskim, kujawsko-pomorskim, lubelskim, lubuskim, łódzkim, małopolskim, mazowieckim, opolskim, podkarpackim, podlaskim, pomorskim, śląskim, świętokrzyskim, warmińsko-mazurskim i wielkopolskim. Pełną listę znajdziecie tutaj. Dzięki tym przejazdom na Mapach Google zostaną zamieszczone najnowsze zdjęcia, znacznie poprawi się także jakość map. To, czy samochody Street View pojawią się w danym miejscu zależy od wielu czynników, między innymi warunków pogodowych i logistycznych, postaramy się wykonać fotografie w każdym z wymienionych miejsc.

 

Pierwsze zdjęcia Street View w Polsce zostały zostały zrobione w 2011 r., kolejne fotografie wykonywane z samochodów były robione w 2014 r. Na zdjęciach Street View twarze przechodniów i numery rejestracyjne pojazdów są rozmyte. Jeżeli jednak zauważycie jakiś błąd, możecie łatwo wskazać zdjęcia, które z jakiegoś powodu uznajecie za nieodpowiednie, klikając link „Zgłoś problem”, znajdujący się w prawym dolnym rogu w wersji Map Google dla komputerów.

 

Więcej informacji o Street View znajdziecie na stronie www.google.pl/streetview.