Eurolot będzie doradzał w zakresie operacyjnym i technicznym nowej linii lotniczej na rynku – BlueSky Airlines na Kajmanach.
W ramach współpracy polski przewoźnik wynajmie także nowej linii 2 swoje Bombardiery.

BlueSky Airlines to nazwa nowej linii lotniczej na rynku Ameryki Środkowej i która dopiero tworzy swoje struktury.

Zespół Eurolotu (m.in. piloci Bombardierów oraz pracownicy działów jakości, technicznego i operacyjnego) będzie wspierał przewoźnika na Kajmanach w tworzeniu podstawowych procedur operacyjno-technicznych, zatrudnianiu personelu operacyjnego i technicznego, budowaniu bazy operacyjno-technicznej, szkoleniu stewardes i pilotów oraz certyfikacji AOC.

Jesteśmy jako Eurolot bardzo dumni, że możemy wesprzeć operacyjnie inną linię lotniczą w tworzeniu de facto jej podstaw. Mamy profesjonalne załogi, doświadczonych techników i ekspertów  w  firmie. Dlatego jest to nie tylko duże wyzwanie, ale i satysfakcja, że możemy doradzać innym przewoźnikom na rynku jak rozpocząć działalność lotniczą – mówi Tomasz Balcerzak, Prezes Zarządu Eurolotu SA.
 
BlueSky Airlines wybrały właśnie Eurolot jako partnera przy rozpoczęciu swojej działalności  nie tylko ze względu na wysoko wykwalifikowaną załogę i profesjonalnych menadżerów, ale również biorąc pod uwagę doskonałą sprawność przy obsłudze Bombardierów Q400. Liczymy na długotrwałą i korzystną współpracę dla obu stron – powiedział Mark Ellinger, Dyrektor Zarządzający BlueSky Airlines.  

Samoloty rozpoczną rejsy na Kajmanach w październiku 2014 roku i będą tam operować do listopada  2015 roku, z możliwością przedłużenia kontraktu o kolejny rok. Współpraca pomiędzy liniami opierać się będzie na formule ACMI (tzn. wynajęcie samolotu razem z załogami). Dodatkowo, na czas leasingu Bombardiery będą przemalowane w barwy BlueSky Airlines.  

Bombardiery będą wykonywać trasy międzynarodowe między wyspami na Morzu Karaibskim oraz do portów w Ameryce Łacińskiej (m.in. Panama City, Bogota, San Jose czy Cancun).

***

Eurolot to nowoczesna i dynamicznie rozwijająca się linia lotnicza. Działa na rynku od 1996 roku. Od lipca 2011 roku wykonuje własne operacje lotnicze – połączenia pomiędzy głównymi portami regionalnymi w Polsce. W 2012 roku Eurolot rozpoczął realizację strategii łączenia polskich miast z wieloma regionami i miastami Europy. Firma wykonuje także czartery i rejsy na zlecenie innych przewoźników m.in. LOT-u.