SAS uruchomi w sezonie zimowym siedem nowych tras ze Skandynawii, z których cztery to połączenia do kurortów turystycznych w Hiszpanii. Jednocześnie 20 kierunków letnich będzie nadal dostępne w rozkładzie zimowym. W 2014 roku SAS uruchomił już 53 nowe połączenia.

13 maja ruszyła sprzedaż biletów na loty z rozkładu zimowego 2014/2015, który będzie stopniowo wprowadzany od listopada. Zimą klienci SAS będą mieli do dyspozycji połączenia na nowych trasach: Kopenhaga-Las Palmas, Aalborg-Malaga, Billund-Malaga, Goeteborg-Genewa, Bergen-Las Palmas, Oslo-Hamburg oraz Oslo-Wilno.

SAS kontynuuje rozwój siatki bezpośrednich zimowych połączeń z lotnisk w Skandynawii do popularnych kurortów w Hiszpanii. Cztery z siedmiu zimowych połączeń umożliwiają przelot do Malagi, stolicy Costa del Sol, oraz Las Palmas, stolicy wyspy Gran Canaria.

„Widzimy ogromne zainteresowanie hiszpańskimi kurortami w miesiącach zimowych, dlatego uruchamiamy więcej bezpośrednich połączeń ze skandynawskich lotnisk do Hiszpanii. SAS oferuje więcej połączeń i większą ich częstotliwość lotów niż jakikolwiek inny skandynawski przewoźnik i cały czas pracujemy nad rozszerzeniem oferty dla naszych klientów”, mówi Joakim Landholm, wiceprezes wykonawczy SAS ds. rozwoju siatki połączeń.

Wraz z czterema nowymi połączeniami, w 2014 roku SAS oferuje łącznie 34 połączenia ze Skandynawii do siedmiu miast w Hiszpanii.

Genewa, Wilno i Hamburg
W sezonie narciarskim pasażerowie z Goeteborga będą mogli odwiedzić szwajcarskie Alpy dzięki nowemu bezpośredniemu połączeniu z Genewą, natomiast pasażerowie z Oslo będą mogli wybrać się na Boże Narodzenie do Wilna. Ponadto uruchomione zostanie połączenie Oslo-Hamburg, które jest atrakcyjne zarówno dla podróżujących służbowo, jak i osób wyjeżdżających na weekendowy city-break.

Oprócz uruchomienia nowych połączeń zimowych, SAS będzie obsługiwać zimą dwadzieścia tras oferowanych w rozkładzie letnim – w formie połączeń oferowanych przez cały rok lub dodatkowych lotów w okresie Bożego Narodzenia. Dzięki temu pasażerowie z głównych lotnisk przesiadkowych SAS, tj. Sztokholmu, Oslo i Kopenhagi, będą mogli wybrać się na Święta Bożego Narodzenia lub Nowy Rok na przykład do Barcelony.

Więcej lotów do USA
W zimowym rozkładzie lotów SAS zwiększa liczbę połączeń do USA. Linie zwiększają z pięciu do sześciu liczbę połączeń realizowanych w ciągu tygodnia ze Sztokholmu do Nowego Jorku i Chicago oraz dodają dwa loty w tygodniu na trasie Oslo-Nowy Jork.

Nowe trasy z Danii
Kopenhaga – Las Palmas: od 1 listopada 2014 do 28 marca 2015, połączenia w soboty.
Aalborg – Malaga: od 20 grudnia 2014 do 3 stycznia 2015 i od 7 lutego do 28 marca 2015, połączenia w soboty.
Billund – Malaga: od 20 grudnia 2014 do 3 stycznia 2015 i od 7 lutego do 28 marca 2015, połączenia w soboty.

Nowe trasy z Norwegii
Oslo – Hamburg: od 26 października, połączenia w poniedziałki, czwartki, piątki i niedziele.
Oslo – Wilno: 19, 21, 26 i 28 grudnia 2014, 4 i 5 stycznia 2015.
Bergen – Las Palmas: od 1 listopada 2014 do 3 stycznia 2015 oraz do 21 lutego do 28 marca 2015, połączenia w soboty.

Nowe trasy ze Szwecji
Goeteborg – Genewa: od 31 stycznia do 21 marca 2015, połączenia w soboty.

Trasy całoroczne:
Kopenhaga – Alanya, Kopenhaga – Leeds, Kopenhaga – Linköping, Oslo – Alanya, Oslo – Aberdeen, Oslo – Aalborg, Stavanger – Tromsø, Stavanger – Houston, Sztokholm – Nicea, Sztokholm – Saloniki, Sztokholm – Tel Awiw, Sztokholm -Edynburg, Sztokholm – Visby, Sztokholm – Alicante, Sztokholm – Hamburg.

Trasy letnie obsługiwane w sezonie bożonarodzeniowym:
Kopenhaga – Barcelona, Kopenhaga – Saloniki, Oslo – Barcelona, Sztokholm – Barcelona i Sztokholm – Prisztina.

Trasy międzykontynentalne:
Oslo – Nowy Jork: połączenia codziennie z wyjątkiem sobót (dodane połączenia we wtorki i środy).
Sztokholm – Nowy Jork: połączenia codziennie z wyjątkiem poniedziałków (dodane połączenia w piątki).
Sztokholm – Chicago: połączenia codziennie z wyjątkiem niedziel (dodane połączenia w czwartki).