Karolina Kozela i Mariusz Kowal triumfowali na najdłuższym dystansie Grand Fondo cyklu  Skandia Maraton Lang Team w Bukowinie Tatrzańskej.

–  To będzie najtrudniejszy maraton, techniczny i w górach – mówił przed zawodami Czesław Lang, dyrektor generalny Lang Team. Miał rację – sobotnie zawody na długo zapamiętają wszyscy uczestnicy cyklu.

Dokoła kompleksu BUKOVINA Hotel Terma Spa organizatorzy postanowili przygotować trasę trudną technicznie, pełną podjazdów, a także utrudnień w postaci kamieni czy korzeni. W takich warunkach najszybszy okazał się Mariusz Kowal (JBG-2 Professional MTB Team), który do ostatnich metrów toczył zażartą walkę ze swoim klubowym kolegą Piotrem Brzózką. Kowal okazał się również najszybszy w PREMII SHIMANO rozegranej po 10 kilometrze trasy.

Wśród pań, podobnie jak podczas zawodów w Bytowie, najszybsza była Karolina Kozela z Cyclo Trener Team.

Z uwagi na stopień trudności dystanse, na których rozgrywane są zawody cyklu, zostały nieco skrócone. W klasyfikacji Medio (44 km) najszybszy okazał się Grzegorz Hajda (Sokół Kęty), natomiast wśród kobiet Magdalena Hałajczak z Poznania.

W kategorii Mini (24 km) Jakub Cierniak (Krynica Ski UKS) minął linię mety jako pierwszy, natomiast w kategorii kobiet najszybsza okazała się Sandra Stylec (Orbea Racing).

W niedzielę uczestnicy SMLT, a także inni miłośnicy dwóch kółek,  mieli okazję testować trasę tegorocznego Tour de Pologne Amatorów w towarzystwie legend kolarstwa – Lecha Piaseckiego, Czesława Langa i Ryszarda Szurkowskiego.

Po raz kolejny sporym zainteresowaniem cieszyła się akcja Pozytywne Obroty, z której dochód przeznaczony jest na zakup rowerów dla podopiecznych z domów dziecka. Za każdy kilometr przejechany na trenerażerach firma Skandia i Lang Team płaci trzy złote. Na złotówki przeliczane są także kilometry przejechane przez uczestników wyścigu Skandia Maraton Lang Team.

Przypominamy także o konkursie „Camera Maraton”, w którym główną nagrodą jest Jeep Compass o wartości 91 tys. zł. Aby o niego walczyć musicie nakręcić minutowy film oddający atmosferę, krajobrazy, emocje towarzyszące SMLT oraz ukończyć cztery wyścigi cyklu oraz stawić się na finałowe zawody w Kwidzynie. W przypadku pozostałych nagród – zegarków Festiny, odżywek Vitarade, okularów Superdry, strojów Quest – wystarczy nagrać film, ukończyć jeden wyścig oraz pojawić się w Kwidzynie.

Kolejny wyścig Skandia Maraton Lang Team już 5 lipca w Krokowej. Do zobaczenia na miejscu!