Szanowni Państwo,

Z wielką przyjemnością pragnę Państwa poinformować, że już w najbliższy piątek /5.12.2014/ startuje sezon narciarski na Słowacji.

Jako pierwszy swoje stoki dla narciarzy udostępni największy i najlepszy słowacki ośrodek narciarski  Jasna-CHOPOK Niskie Tatry www.jasna.sk. Ujemne temperatury, opady śniegu oraz 450 armatek, które działają już od tygodnia, przygotowują trasy w ośrodku Jasna-Chopok na otwarcie sezonu zimowego. Uroczystość rozpocznie się zapaleniem choinki bożonarodzeniowej przy kompleksie Rotunda na Chopoku z udziałem dwukrotnego mistrza olimpijskiego w kajakarstwie górskim Michała Martikana. Ponad dwumetrowy świerk będzie najwyżej położoną choinką na Słowacji  /2004 m n.p.m./a narciarzom towarzyszyć będzie aż do świąt Trzech Króli.

W sobotę /6 grudnia/ oprócz jazdy na nartach będzie można wziąć udział w pierwszych zawodach z cyklu BMW XDrive, w których główną nagrodą jest auto BMW X3 na 100 dni sezonu zimowego. Zwieńczeniem Muzycznego Otwarcia Sezonu i pierwszych ślizgów będzie wieczorna zabawa w stylu „Jamesa Bonda” w towarzystwie pięknych dziewczyn z Playboya. Kto jest zainteresowany, powinien szybko zarezerwować sobie bilet, bo chętnych jest sporo: https://www.gopass.sk/index.html?category=18. Zapraszamy do Happy End Club. WINTER MUSIC OPENING 2014 w Jasnej to jedna z największych imprez rozrywkowych dla miłośników białego szaleństwa na Słowacji. Aktualne informacje dotyczące pokrywy śnieżnej w Jasnej możecie śledzić na: http://www.jasna.sk/pl/urlop-w-gorach/webkamery/.

W sobotę / 6 grudnia/ otwarty zostanie także sezon narciarski w ośrodku Strbske Pleso w Wysokich Tatrachwww.vt.sk

Zapraszam do obejrzenia filmiku promującego zimowy wypoczynek w Wysokich i Niskich Tatrach na Słowacji: http://www.youtube.com/watch?v=JxB3ZOI5YPw

A to dopiero początek! Cieszymy się na nowy sezon narciarski na Słowacji, który ponownie będzie pełen nowości i niezapomnianych wrażeń!

Pozdrawiam i zapraszam do zimowej Słowacji.

Ján Bošnovič

Dyrektor Narodowego Centrum

Turystyki Słowackiej w Polsce

Ul. Krakowskie Przedmieście 47/51

00-071 Warszawa