Ponad 70 gości odwiedziło stoisko Gdańska i Regionu podczas targów CONVENE w Wilnie to prawie dwa razy więcej niż podczas ubiegłorocznej edycji wydarzenia.

Tegoroczne targi CONVENE dedykowane krajom nadbałtyckim odbyły się w dniach 12-13 lutego 2014.

Sukces pierwszej edycji wydarzenia zachęcił Gdańsk Convention Bureau GOT do promocji miasta i regionu pośród meeting plannerów, stowarzyszeń i korporatów szczególnie zainteresowanych krajami basenu Morza Bałtyckiego. Uczestnictwo w targach było znakomitą okazją do promocji Gdańska i Regionu oraz produktów i usług lokalnej branży związanej z organizacją konferencji.
 

Duże zainteresowanie Gdańskiem i Regionem

Łącznie, podczas dwóch dni targów  Gdańsk Convention Bureau GOT odbyło ponad 70 spotkań biznesowych, co oznacza prawie 50% wzrost w porównaniu do roku 2013. Większość spotkań odbyła się z agencjami eventowymi (60), ale w porównaniu do roku ubiegłego zwiększyła się też liczba przedstawicieli korporacji (4) oraz stowarzyszeń (8).

Poza pytaniami o ogólną ofertę konferencyjną i incentive Gdańska i Regionu pojawiały się również konkretne zapytania dotyczące możliwości organizacji m.in. konferencji dużego europejskiego stowarzyszenia naukowego i kongresu medycznego właśnie w Gdańsku. Goście stoiska Gdańska i Regionu byli również zainteresowani hotelami butikowymi, nietypowymi obiektami na organizację dużych wydarzeń, pojawiały się również pytania o planowane połączenia lotnicze.

Na uznanie zasługuje bardzo dobra organizacja targów oraz bogaty program edukacyjny przed oraz w trakcie wydarzenia , dodaje Anna Górska, Prezes GCB/GOT, Ambasador targów CONVENE.

Oprócz Gdańsk Convention Bureau na CONVENE z Polski w targach uczestniczyli również Gdynia Arena, Krakow Convention Bureau oraz ICE Krakow Congress Centre.
 

Organizatorami targów CONVENE jest Vilnius Convention Bureau oraz Strategic Business Advisor Kenendy Integrated Solutions.
 

Zdjęcia z wydarzenia są dostępne na profilu GCB/GOT na Facebooku

www.convene.lt/en/home.html