Biuro podróży Ecco Holiday organizuje cykl świątecznych spotkań zatytułowanych Wigilijna Opowieść z Odkrywcą. W rolę Świętego Mikołaja wcieli się gość specjalny, znany podróżnik i odkrywca Kanionu Colca – Pan Jerzy Majcherczyk.

Spotkania odbędą się w Sopocie, Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach i Warszawie. Udział w spotkaniach potwierdziło już ponad 200 agentów współpracujących z touroperatorem.

Spotkania podzielone będą na 2 bloki tematyczne. Pierwszy z nich zostanie poświęcony egzotycznej marce – Ecco Travel. Touroperator omówi szerzej strukturę produktu oraz zasady rezerwacji imprez na blokach miejsc i ofert na potwierdzenie. O nowych  programach realizowanych w Peru i Boliwii, Nowym Jorku oraz na Alasce opowie partner firmy w tym zakresie, Pan Jerzy Majcherczyk, który jest organizatorem i współtwórcą wielu wypraw. Do największych osiągnięć należy Wyprawa Kajakowa Jugosławia’76 oraz Wyprawa Kajakowa CANOANDES’79 do Ameryki Łacińskiej, podczas której przepłynął 25 dziewiczych rzek. Pan Jerzy jest członkiem Polskiego Instytutu Naukowego w Nowym Jorku, członkiem prestiżowego The Explorers Club w Nowym Jorku oraz Członkiem Honorowym Oddziału Polskiego The Explorers Club w Warszawie, do którego należą między innymi Marek Kamiński, Krzysztof Wielicki, Wojciech Cejrowski i Elżbieta Dzikowska. Obecnie Jerzy Majcherczyk jest organizatorem wypraw w najodleglejsze rejony Ameryki, w tym dla klientów podróżujących pod marką Ecco Travel.
Drugi panel dedykowany będzie produktowi na lato 2015, jaki firma oferuje pod marką Ecco Holiday. Tu także najwięcej uwagi poświęcone zostanie nowościom, czyli trzem nowym kierunkom w ofercie organizatora (Sycylia, Sardynia i Wybrzeże Lizbońskie) oraz formule wypoczynku 2w1 Wakacje Łączone. Przedstawiciele firmy omówią pokrótce model operacyjny Ecco Holiday, bazujący na przelotach czarterowych oraz tanich liniach, ze wskazaniem przewagi tych drugich.
Oprócz części merytorycznej, biuro przygotowało także wiele atrakcji dla swoich gości. W porze lunchu odbędzie się quiz z atrakcyjnymi nagrodami przywiezionymi prosto z Peru. Ponadto na każdym z 5 spotkań wylosowane zostaną wycieczki z oferty Ecco Holiday. Najwięcej emocji towarzyszyć będzie konferencji w Warszawie, gdzie spośród  agentów uczestniczących w spotkaniach we wszystkich miastach, wylosowana zostanie nagroda główna w postaci wyjazdu do Peru, organizowanego przez Jerzego Majcherczyka.