Z roku na rok coraz większa grupa Polaków decyduje się na spędzenie świąt poza domem. Jedni wyruszają w podróż całą rodziną, inni wolą spędzić ten czas tylko we dwoje. Czy warto spędzić święta poza domem, a jeśli tak to gdzie?

Specjalne pakiety pobytowe
W tym roku Polacy decydują się w większości na 3-4 dniowe wyjazdy wielkanocne. Ofert jest sporo, zarówno tych zagranicznych, jak i krajowych. Przy tak krótkim urlopie warto wziąć pod uwagę szczególnie wycieczki i propozycje pobytów krajowych.
– W tym roku widzimy spore zainteresowanie terminami świątecznymi i długich weekendów. Już teraz planowane obłożenie w hotelu na piątek i sobotę jest o 50% większe niż w zeszył roku. Goście pytają najczęściej  o pobyty 3 i 4 dniowe dla całej rodziny. Ważna jest dla nich lokalizacja obiektu, dodatkowe atrakcje i możliwość skorzystania z ofert pakietowych np. zawierających już śniadania i obiado-kolacje. W tym roku Goście mogą zatem korzystać np. z sieciowych ofert np.„Weekendów All Inclusive” lub „Wiosennej Odwilży Cenowej”. W hotelu dodatkowo w Wielką Sobotę będzie też animatorka, która pokaże dzieciom, jak malować pisanki – mówi Dorota Wodzik P.O. Kierownika Działu Sprzedaży i Marketingu w Qubus Hotel Kraków.

Dodatkowe atrakcje dla Gości
Jadąc do hotelu na święta Goście liczą przede wszystkim na komfortowy i często aktywny wypoczynek. Obiekt powinien zatem, oprócz wysokiej jakości usług, zaproponować swoim Gościom dodatkowe atrakcje. Najpopularniejszą jest oczywiście SPA i Wellness, ale można być też oryginalnym i zaproponować swoim Gościom rejsy Q-Łódkami (Qubus Hotel Gdańsk i Qubus Hotel Kraków) czy możliwość wypożyczenia rowerów (Qubus Hotel Kraków).

Świąteczne śniadanie
Z okazji świąt wiele obiektów przygotowuje także specjalną propozycję śniadania wielkanocnego. W sieci Qubus Hotel na bufecie świątecznym pojawią się m.in. pasztety, rolady, ćwikła z chrzanem, żurek, biała kiełbasa, pieczone szynki i oczywiście jajka. Goście będą mogli skosztować własnoręcznie wypiekanych chlebów i tradycyjnych świątecznych wypieków np. mazurka.
– Co roku nasze świąteczne śniadanie cieszy się dużą popularnością wśród Gości hotelowych. Zwracają oni szczególną uwagę na regionalne dania i tradycyjne świąteczne propozycje. A jest ich sporo, bo serwujemy ponad 100 produktów na śniadanie. Odwiedzający nasze hotele w wielkanocny poranek z pewnością znajdą coś dla siebie na bufecie śniadaniowym – mówi Michał Ogórek Główny Specjalista ds. Gastronomii w sieci Qubus Hotel.