Pierwszy na świecie i kultowy park rozrywki LEGOLAND w duńskim Billund, zbudowany z około 60 milionów klocków LEGO®, w tym roku obchodzi 50. urodziny! Z tej okazji przygotowano dla gości szereg jubileuszowych niespodzianek. A bezpłatna karta Be Happy Pass, w którą można zaopatrzyć się przez internet, gwarantuje dodatkowo liczne zniżki i promocje nie tylko w LEGOLANDZIE, ale i w wielu innych miejscach, które tworzą LEGOLAND Billund Resort – jeden z najbardziej atrakcyjnych dla rodzin z dziećmi regionów turystycznych w Europie.

 

LEGOLAND Billund Resort to jeden z najczęściej odwiedzanych regionów turystycznych w Europie. Położony zaledwie 650 km od polskiej granicy, w samym sercu Danii, rozciąga się na całej szerokości kraju – od wybrzeża Bałtyku po Morze Północne. Stanowi efekt współpracy 7 gmin: Billund, Varde, Esbjerg, Vejen, Vejle, Kolding i Middelfart. Każda z nich przyciąga zwiedzających wyjątkowymi atrakcjami oraz zapewnia szeroką bazę noclegową w otoczeniu natury.

 

Miejscem przyciągającym najwięcej turystów jest LEGOLAND w Billund, obchodzący w tym roku swoje 50. urodziny. Uroczyste obchody już się rozpoczęły! Cały obiekt przeszedł gruntowną przemianę, by zapewnić odwiedzającym niesamowite atrakcje i niezapomniane wrażenia. Najbardziej spektakularna jest rozbudowa ulubionej przez gości części – miasteczka LEGOREDO® Town w stylu Dzikiego Zachodu. Wybudowano tam nową kolejkę górską dla najmłodszych, zwaną Den Flyvende Orn (Latający Orzeł). Roller coaster zabierze najodważniejszych na niesamowitą przejażdżkę – mknąc przez czarujący krajobraz inspirowany Górami Skalistymi, wzniesie się na wysokość 11 metrów ponad szczyt Orneklippen (The Eagle Rock), skąd będzie można podpatrzeć orlicę doglądającą piskląt w swoim ogromnym gnieździe. Następnie pomknie w dół z prędkością 46 km/h, mijając jeziora i zwierzęta zbudowane z klocków LEGO. Kolejną innowacją jest odrestaurowana wersja klasycznej kajakowej przejażdżki, LEGO Canoe®. Teraz gwarantuje ona dzieciom jeszcze więcej rozpryskujących się fal i emocji podczas spływu prawdziwymi indiańskimi kanu.

 

Przebudowie poddano także główne wejście do parku i wiele fasad budynków, nadając resortowi jeszcze więcej intensywnych kolorów. Gości przy głównej bramie wita imponujący gigantyczny czerwony dinozaur, który od razu wciąga gości w niesamowity i kreatywny świat klocków LEGO.

 

Odwiedzając LEGOLAND BILLUND RESORT, warto zaopatrzyć się w bezpłatną kartę Be Happy Pass, która gwarantuje szereg zniżek i promocji. Wystarczy skorzystać z noclegu w jednym z licznych ośrodków wpisanych na kartę, które można znaleźć na stronie http://www.legolandbillundresort.dk/en/be-happy-pass/.

 

Dzięki karcie można zaoszczędzić pieniądze i pozwolić sobie na dłuższy pobyt w LEGOLAND BILLUND RESORT i skorzystać z licznych, kuszących atrakcji. Obiekty zlokalizowane w uroczych małych, duńskich miasteczkach, kryjących fascynujące historie wikingów i nordyckich królów, przyciągają rzesze turystów. Lista atrakcji jest naprawdę imponująca, a warto odwiedzić m.in.:

 

 

 

LEGO® HOUSE – zabawa dla dzieci i dorosłych

 

LEGO House to miejsce niesamowite, jedyne takie na świecie. Już sam budynek przypominający kształtem konstrukcję z elementów LEGO, stanowi architektoniczną atrakcję. Przekraczając próg obiektu, przenosimy się do świata kultowych klocków. Goście znajdą tam 4 kolorowe strefy doświadczalne, z których każda symbolizuje wybrany aspekt zabawy i nauki. Czerwona poświęcona jest umiejętnościom twórczym, niebieska poznawczym, zielona społecznym, a żółta emocjonalnym. Każda oferuje liczne zajęcia, angażujące do zabawy najmłodszych, nieco starszych, a nawet dorosłych fanów LEGO, pozwalając odkrywać im na wiele różnych sposobów drzemiący w nich potencjał kreatywności.

 

 

 

Givskud ZOO

 

Wielką radość sprawi dzieciom odwiedzenie ZOO znajdującego się w gminie Vejle. Położone na 65 hektarach, stanowi połączenie tradycyjnego ogrodu zoologicznego i parku safari. Można tu spotkać łącznie 700 zwierząt z Azji, Afryki, Ameryki Północnej i Południowej. ZOO najlepiej zwiedzać samochodem, spotykając na swojej drodze żyrafy lub zebry! To tu znajduje się też największy w Danii wybieg dla lwów i goryli, a dzieci mogą nakarmić nosorożce i wielbłądy. Dodatkową atrakcją jest Park Dinozaurów, w którym znajdują się autentycznej wielkości modele prehistorycznych gadów.

 

 

 

Tirpitz: nowe muzeum w wojennym bunkrze

 

Inspiracją dla projektantów tego wyjątkowego obiektu była surowa skandynawska przyroda i historyczna atmosfera autentycznego wojennego bunkra. Światowej sławy duńska firma architektoniczna BIG Bjarke Ingels stworzyła jedyne w swoim rodzaju muzeum pośrodku wydm w Tirpitz, gdzie podczas II Wojny Światowej niemieccy okupanci zaczęli budować bunkier, który miał stanowić część Wału Atlantyckiego i bronić dostępu do miasteczka Esbjerg. Twórcy zadbali o każdy szczegół. Już dojście do muzeum wzbudza dreszczyk emocji – aby dostać się do środka, trzeba najpierw przedrzeć się przez podziemny tunel.

 

 

 

Zamek w Kolding

 

Koldinghus to ostatni królewski zamek w Jutlandii. Już sam widok masywnej budowli przywodzi na myśl krainę baśni. Przekraczając jego mury, dzieci przeżyją prawdziwą podróż w czasie. Odbywające się tu warsztaty kostiumowe biją na głowę każdy bal przebierańców. Dzieci i dorośli mogą przymierzyć wyjątkowe renesansowe stroje i przez jeden dzień poczuć się jak prawdziwa księżniczka lub książę. Może któreś z nich podczas nauki szermierki w Royal Fencing School odkryje w sobie rycerskie powołanie? Nauka historii przez zabawę? Ten właśnie sposób stosują mistrzowie sztuk walki, którzy prowadzą w zamku pełne humoru warsztaty edukacyjne. Świetną propozycją jest też Skittles, najmodniejsza rozrywka XVII wieku, przypominająca dzisiejsze kręgle. Można tu wziąć udział w międzynarodowym dniu gry w kręgle w Royal Bowling Alley.

 

 

 

Więcej informacji:www.LEGOLAND.dk