Kultowy czeski ośrodek narciarski szykuje się do otwarcia sezonu zimowego. Podczas imprezy Ski Opening 13.-15.12.2013 na turystów czekają tańsze karnety, liczne atrakcje, zabawy dla dzieci i wieczorny pokaz mody.

 

Od piątku do niedzieli narciarze będą mogli korzystać z atrakcyjnej oferty cenowej. W piątek za jednodniowy karnet zapłacimy zaledwie 50 koron, w sobotę i w niedzielę jednodniowy karnet będzie kosztował 500 koron/dzień. Dzieci do lat 6 przez cały sezon jeżdżą bezpłatnie. Do 8 grudnia można też wygrać pobyt w ośrodku (3 dni+3 skipassy) – szczegóły na stronie www.zima.czechtourism.com

Sobotni program imprezy z pewnością spodoba się rodzinom z dziećmi. Na najmłodszych czekają zawody na śniegu, dyskoteka i spotkanie z samym  Karkonoszem. Wieczorem na Świętym Piotrze odbędzie się Kässhborer Show czyli jazda synchroniczna ratrakami i skuterami, a także pokaz mody i wspaniałe fajerwerki.

Szpindlerowy Młyn wprowadza w tym roku specjalne rodzaje karnetów.  Zakupić tu można karnet zwrotny, który w sezonie kosztować będzie 850 CZK. Jeśli zwrócimy karnet w ciągu dwóch godzin, otrzymamy zwrot 280 CZK. W przypadku zwrotu karnetu po 4 godzinach korzystania otrzymamy 170 CZK. Nowością jest przenośny karnet dla rodziców za 900 CZK.

Po doświadczeniach z poprzednich sezonów, Szpindlerowy Młyn wprowadza karnety o nazwie „10 dni w sezonie” oraz „15 dni w sezonie”. Ceny tych karnetów wahają się w granicach 6000–8000 CZK. Można je wykorzystywać z przerwami przez cały sezon.

Jedną z najważniejszych nowości w tutejszym ośrodku jest poszerzenie tras zjazdowych – czerwonej i czarnej na Medvědínie, na niemal całej długości. Trasa czerwona jest obecnie jedną z najszerszych tras zjazdowych w Czechach. Wszystkie najbardziej aktualne informacje na temat uropu zimowego w Czechach można znaleźc na stronie www.zima.czechtourism.com

 

Źródło: www.zima.czechtourism.com