Marzec okazał się wybuchowym miesiącem dla wielu najbardziej popularnych europejskich kierunków. Ceny hoteli w szwajcarskiej Genewie po raz pierwszy od blisko roku przekroczyły czterocyfrową granicę cenową i podrożały miesiąc do miesiąca aż o 25%.

Oznacza to, że w marcu za dwuosobowy pokój typu standard zapłacimy w tym mieście średnio 1162 zł, co jest najwyższą ceną od kwietnia 2013. Takie informacje publikuje w raporcie trivago Hotel Price Index (tHPI) porównywarka cen hoteli www.trivago.pl.

Europa kończy czas karnawału na bogato – ceny hoteli w najbardziej popularnych miastach wzrastają względem lutego, tak, jak w przypadku Rzymu, o nawet 28%. Chcący zachwycać się Koloseum i szukający szczęścia w Fontannie di Trevi zapłacą teraz za pokój średnio 512 zł, co jednak wciąż pozostaje kwotą niższą niż w marcu 2013 (531 zł, 4%). Drożej niż w poprzednim miesiącu jest również w Turcji. Chcąc odwiedzić Stambuł musimy się aktualnie liczyć ze średnim kosztem 457 zł za pokój, co jest kwotą o 27% wyższą niż w lutym, ale i o 12% niższą niż w tym samym czasie w roku ubiegłym.

Kierunkiem dla bogatych bez wątpienia wciąż pozostaje Szwajcaria. Tutaj ceny biją aktualnie rekord z kwietnia 2013 sięgając średnio 1162 zł za dwuosobowy pokój typu standard. Jest to aż 25% więcej niż w lutym 2014 i 15% więcej niż zapłacilibyśmy w tym samym czasie w zeszłym roku.

Pozostała część Europy wygląda bardzo podobnie. Hotele w Amsterdamie ściągną z naszych kart kredytowych średnio 567 zł (15% więcej niż w zeszłym miesiącu), w Lizbonie 369 zł ( 13%) a w Wiedniu 478 zł ( 14%). Spadek cen hotelowych odnotowano jedynie w Barcelonie (-6% w stosunku do lutego 2014). W stolicy Katalonii zapłacimy teraz za pokój średnio 474 zł.

 

O trivago

www.trivago.pl to porównywarka cen hoteli, dzięki której podróżujący znajdzie dla siebie idealny hotel w najkorzystniejszej cenie. trivago porównuje ceny ponad 700.000 hoteli na całym świecie, przeglądając ponad 200 stron rezerwacyjnych.

Serwis udostępnia 82 miliony zintegrowanych opinii oraz 14 milionów zdjęć. Znalezienie idealnego hotelu ułatwiają różnorodne filtry. Co miesiąc 45 milionów użytkowników korzysta z trivago oszczędzając średnio 35% przy każdej rezerwacji.

trivago to niemiecka firma z siedzibą w Düsseldorfie, założona w 2005 roku, obecnie operująca na 40 międzynarodowych platformach w 24 językach.