Wieloetapowy wyścig kolarstwa szosowego Tour de Pologne był najbardziej rozpoznawalnym wydarzeniem sportowym, które odbyło się w Polsce w ciągu ostatnich 12 miesięcy – wynika z badania Pentagon Research, na które powołuje się Brief.

 

W magazynie czytamy, że o wydarzeniu organizowanym przez Czesława Langa słyszało ponad 4 na 5 respondentów. Drugą najczęściej wskazywaną imprezą sportową był Konkurs PŚ w skokach narciarskich w Zakopanem (72,3 proc. głosów ankietowanych). Nieco mniej, bo 67,9 proc. wszystkich respondentów słyszało o tegorocznych Mistrzostwach Europy w siatkówce mężczyzn, które były organizowane przez Polskę i Danię we wrześniu 2013 roku.

Na czwartym i piątym miejscu znalazły się wydarzenia związane ze skokami narciarskimi, oba rozgrywane w Wiśle: zawody Pucharu Świata oraz Letnie Grand Prix. „Na rozpoznawalność powyższych imprez z pewnością wpłynęły dobre wyniki zawodników reprezentacji Polski oraz popularność dyscypliny po sukcesach Adama Małysza” – komentują dziennikarze Briefu.