Firmy podpisały umowę dotyczącą rozszerzenia ich długoletniej współpracy  

TUI Travel i Amadeus ogłosiły rozszerzenie swojej wieloletniej umowy i kontynuowanie owocnej współpracy, która zapewnia TUI Travel technologię umożliwiającą dostęp do przelotów i ich zakup za pośrednictwem systemu Amadeus.

W ramach nowej umowy Amadeus wesprze niemieckiego touroperatora w udoskonaleniu obsługi klienta, zwiększając personalizację oraz zróżnicowanie produktów i usług. TUI Travel to jeden z wiodących na świecie koncernów turystycznych oferujących podróże wypoczynkowe, działający w ponad 180 krajach i obsługujący ponad 30 milionów klientów.

Na wszystkich kluczowych rynkach oferta przelotów i innowacyjna technologia wyszukiwania Amadeus wesprze strategię elektronicznej transformacji TUI Travel, podnosząc satysfakcję klientów nie tylko na etapie planowania i rezerwacji podróży, lecz także podczas jej trwania.

Internet zrewolucjonizował branżę turystyczną, klienci kupujący wycieczki mają teraz więcej opcji przy wyborze swoich wakacji wśród bardziej złożonych i zróżnicowanych produktów lotniczych. TUI Travel stawia siebie na czele tego trendu i dąży do większej personalizacji produktu i szerszej oferty usług dodatkowych w celu odpowiadania na potrzeby podróżnych. Platforma dystrybucji i technologia wyszukiwania Amadeus będzie kluczowym bodźcem dla TUI Travel do osiągnięcia długoterminowego sukcesu.

„TUI Travel dąży do poprawy wakacyjnych doświadczeń swoich klientów. W dzisiejszych czasach oznacza to oferowanie usług w sposób jak najbardziej spersonalizowany i zróżnicowany, a także tworzenie pakietów obejmujących usługi, które pomogą uczynić podróż wyjątkową dla naszych klientów. Wierzymy, że poprzez współpracę z  Amadeus jesteśmy bliżej osiągnięcia tego celu” – powiedział Jim Mann, Group Purchasing Director, TUI Travel.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z przedłużenia i rozszerzenia naszej współpracy z TUI Travel, jednej z wiodących i najbardziej innowacyjnych grup turystycznych w sektorze podróży wypoczynkowych. Cieszymy się ze współpracy z TUI Travel, która pomoże w realizacji strategii i kształtowaniu przyszłości podróży. Nasza innowacyjna technologia wyszukiwania oraz dostarczanie usług dodatkowych umożliwi TUI Travel odpowiadanie na potrzeby dzisiejszych i przyszłych podróżnych” – powiedział Albert Pozo, VP Global Customer Group, Amadeus.

 

***

 

Informacje o firmie Amadeus

Amadeus to wiodący dostawca zaawansowanych rozwiązań technologicznych dla światowej branży turystycznej. Docelowe grupy klientów firmy to dostawcy usług turystycznych (np. linie lotnicze, hotele, przewoźnicy kolejowi, przewoźnicy promowi itd.), sprzedawcy usług turystycznych (biura podróży, w tym online) i odbiorcy (korporacje, jak i spółki zarządzające podróżami tzw. travel management companies).

Amadeus zatrudnia około 10 000 pracowników na całym świecie, w placówkach w Madrycie (siedziba główna firmy), Nicei (dział rozwoju) i Erding (dział operacyjny) oraz w 71 lokalnych Organizacjach Handlowych Amadeus na całym świecie.

Amadeus opiera swoją działalność na modelu biznesowym bazującym na transakcjach. Z końcem 2013 roku (31 grudnia) firma odnotowała zysk w wysokości 3103,7 mln euro oraz EBITDA w wysokości 1188,7 mln euro.

Spółka jest notowana na hiszpańskiej giełdzie pod symbolem „AMS.MC” oraz uwzględniona w indeksie giełdowym IBEX 35.
    
Więcej informacji o firmie Amadeus można znaleźć na stronie internetowej www.amadeus.com.pl. Informacje na temat branży turystycznej dostępne są na www.amadeus.com/blog.

Informacje o TUI Travel PLC

TUI Travel PLC jest jednym z największych na świecie międzynarodowych koncernów turystycznych. Działa w około 180 krajach na całym świecie, obsługując ponad 30 mln klientów na ponad 31 rynkach. Grupa z siedzibą w Wielkiej Brytanii zatrudnia około 55 tys. osób i operuje paneuropejską grupą lotniczą składającą się z 138 samolotów. Firma jest zorganizowana i zarządzana przez trzy główne Sektory: Mainstream, Specialist & Activity oraz Accommodation & Destinations. W roku finansowym zakończonym 30 września 2013 roku TUI Travel uzyskał przychody w wysokości 15,1 mld funtów i zysk z działalności operacyjnej w wysokości 589 mln funtów.

TUI Travel jest notowana na giełdzie w Londynie jako członek indeksów FTSE 100 i FTSE4Good.

Więcej informacji można znaleźć na www.tuitravelplc.com.