Pokaz zdjęć z Turcji na 14. Festiwalu Slajdów Podróżniczych

7 grudnia w Warszawie zostaną zaprezentowane slajdy Anny i Krzysztofa Kobusów – podróżników, którzy kochają zwiedzać i uwielbiają Turcję. 

Co zapewnią nam slajdy Państwa Kobusów?

Podróż przez najpiękniejsze zakątki Turcji. To okazja do zmierzenia się z wielowiekową historią, spektakularnymi zabytkami i niezwykłymi miejscami.

Na początek wyruszamy do Stambułu, gdzie odkryjemy jego niezliczone zabytki, odnajdziemy ogród milionów tulipanów i odwiedzimy polską wioskę Polonezköy. Sprawdzimy też, co wspólnego ma Panorama 1453 z Grunwaldem i do czego służyła w bitwie orkiestra.

Podczas pokazu dotrzemy do Myry – miasta, skąd pochodził prawdziwy św. Mikołaj, znajdziemy płonące w skałach Ognie Chimery, zamieszkamy w domku na drzewie i popłyniemy w rejs nad zatopionym miastem Kekova. Zobaczymy cud przyrody: wapienne tarasy Pamukkale i cud architektury: starożytny Efez zamieszkały przez koty. Powędrujemy baśniowymi dolinami Kapadocji, odnajdując przepięknie malowane skalne kościoły oraz podziemne miasta, po czym poszybujemy nad nimi balonem.

Popatrzymy z góry na Piekło i wstąpimy na chwilę do Nieba. Dotrzemy do Şanliurfa – miasta, gdzie narodził się prorok Abraham i gdzie wciąż jest studnia Hioba. Odnajdziemy zamieszkałe przez ludzi domy-ule, najstarszą świątynię świata oraz wyruszymy na wyprawę, aby o wschodzie i zachodzie słońca dotknąć tajemnicy Góry Nemrut.

Anna i Krzysztof Kobusowie: podróżnicy, fotografowie i dziennikarze czyli opowiadacze historii, uwielbiający wędrówki z dala od utartych szlaków. Od ponad 10 lat pracują jako niezależni dziennikarze i fotografowie. Autorzy książki o podróżowaniu z dziećmi pt. „Turcja” oraz wielu artykułów o Turcji.

Źródło:http://www.festiwalterra.pl/festiwal.php?rok=2014-5