II edycja Ogólnopolskiego Turnieju Badmintona Seniorów Bayjonn Cup coraz bliżej. 25-26 stycznia do Sopotu zjadą zawodnicy amatorzy jak i profesjonaliści badmintona.                                                                                        

Po ponad 25letniej przerwie, w 2013 roku organizatorzy Bayjonn Cup postanowili przywrócić tradycję rozgrywania profesjonalnego, międzynarodowego turnieju badmintona na Pomorzu. Na zawody I edycji (styczeń 2013) została zaproszona czołówka polskich zawodników – seniorów oraz liczące się postaci z Europy (Niemcy, Rosja, Bułgaria, Dania, Wielka Brytania).

 

Zainteresowanie turniejem oraz frekwencja przerosły oczekiwania organizatorów i jasne było, że turniej na dobre wpisał się w kalendarz imprez rekreacyjnych Trójmiasta jak i krajowego badmintona. Od dawna trwają przygotowania do kolejnej, drugiej edycji turnieju Bayjonn Cup. Zawody zyskały akredytację Polskiego Związku Badmintona, a w ich trakcie obecne będą władze lokalnych struktur Związku.

Liczne zapytania od zawodników podczas sezonu, pozytywne opinie dotyczące zawodów jak również wyróżnienie w postaci nagrody dla najlepszego turnieju badmintona seniorów 2012/2013 spowodowały, że bez chwili namysłu postanowiliśmy o kontynuacji imprezy – mówi organizator, Andrzej Grzechnik, właściciel hotelu Bayjonn Sopot. II edycja Ogólnopolskiego Turnieju Badmintona Seniorów Bayjonn Cup jak zawsze organizowana będzie w Hali 100lecia w Sopocie – dodaje.

Jak podkreślają organizatorzy, impreza miała być z założenia dobrym miejscem spotkania się i rywalizacji sportowej pasjonatów tego sportu w regionie. Po I edycji okazało się, że to dobry sposób promocji dyscypliny, całego regionu i miasta, a chętni do gry przybywają w różnych zakątków kraju i Europy. W tym roku do współpracy przystąpiły również organizacje promujące turystykę regionu – Sopockie Towarzystwo Turystyczne oraz Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna.

Turniej otrzymał również honorowe patronaty włodarzy miast Sopotu i Gdyni.

Wartością samą w sobie są medale, które na prośbę organizatorów zaprojektował sopocki artysta, Pana Bogdan Mirowski – twórca jednego z najbardziej znanych dzieł związanych silnie z Sopotem – Bursztynowego Słowika, Nagrody Grand Prix na Festiwalu Piosenki w Sopocie.

 

Więcej o turnieju oraz zapisach na stronie organizatorów www.bayjonncup.pl