Ośrodek Edukacji Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie zaprasza najmłodsze dzieci wraz z opiekunami na wspólną podróż do niezwykłego świata teatru lalek i dziecięcej wyobraźni.

 

17 grudnia 2013 r. o godz. 12:00 w Starej Kordegardzie odbędzie się spektakl teatralny „Tuuudaaa”, co w języku dzieci oznacza „Cud”. W przedstawieniu dedykowanym widzom w wieku od 2 lat, wykorzystane zostaną podstawowe elementy teatru lalek – magia poruszania przedmiotów za pomocą wewnętrznej siły i radość ich postrzegania. Spektakl złożony jest z fragmentów wydarzeń z życia postaci wykonanych z kombinacji najprostszych figur geometrycznych: koła, trójkąta, kwadratu i półkola, podzielonych na trzy kolory: niebieski, czerwony i żółty. W trakcie przedstawienia dzieci poznają m.in. Zuzę (żółty) Rozę, (czerwony) i Belskiego (niebieski), a także kwiaty, psa, kota, krowę, ślimaka i wilka. Razem z nimi wyruszą w niezwykłą podróż – będą wędrować od wschodu do zachodu słońca. Scenom towarzyszyć będą fragmenty muzyczne zaczerpnięte z popularnych w Polsce piosenek dla dzieci.

„Tuuudaaa” (reż. Ilir Dragovoja) – przedstawienie stworzone w oparciu o teatralną pracę i badania Studia Teatralnego – Mały Pokoik Wyobraźni, we współpracy z awangardową i innowacyjną metodą pracy węgierskiego studia teatru dla widzów od 2 lat.

Prezentacja to otwarta próba spektaklu, którego premiera odbędzie się w styczniu 2014 roku.

Wstęp wolny.