Festiwal Skrzyżowanie Kultur od dziesięciu lat odbywa się w niebanalnej scenografii. Zanim publiczność znajdzie się w specjalnie zaprojektowanej przestrzeni namiotu festiwalowego, już teraz możne spotkać na swojej drodze muzyczne puzzle, które stanęły w centralnych punktach Warszawy.

To nowy pomysł Festiwalu Skrzyżowanie Kultur – instalacje przypominające układanki znaleźć można przed budynkiem BUW oraz przed kościołem św. Anny. Kolejna dzisiaj pojawi się w Pasażu Wiecha. Wielobarwne, nowoczesne, proste w formie nawiązują kolorystyką i geometrycznymi kształtami do festiwalowego logo. Widoczne z daleka, przyciągają uwagę i zaskakują. Są praktyczne, ale niepowtarzalne. Można na nich przysiąść jak na ławce i przy okazji bawić się poznając artystów jubileuszowej edycji Skrzyżowania Kultur. Każda z instalacji to muzyczne puzzle, przesuwając jego elementy stworzymy portrety gwiazd festiwalu: m.in. Hugh Masekeli, jednego z najwybitniejszych współczesnych trębaczy, który zagra na inaugurację festiwalu 24 września. Do muzycznej zabawy zachęca profil FB Skrzyżowania Kultur, na którym możemy samodzielnie skomponować fragment muzyczny złożony z wybranych dźwięków etno, a przy okazji codziennie wygrać bilety na festiwal: https://www.facebook.com/SkrzyzowanieKultur.

 

Festiwal Skrzyżowanie Kultur 24-28 września 2014 r.

Festiwal Skrzyżowanie Kultur odbywa się od 2005 r. Łącznie wystąpiło na nim 177 artystów z 60 krajów i 6 kontynentów. Jest największą w Polsce prezentacją muzyki świata i wielokulturowości. Program wydarzenia przygotowuje Rada Programowa: Maria Pomianowska (dyrektor artystyczna), Maciej Szajkowski, Marta Dobosz. Organizatorem festiwalu jest Stołeczna Estrada.
 
Festiwal jest finansowany przez Miasto Stołeczne Warszawa oraz dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.