Vacansoleil podsumowując pierwsze miesiące sprzedaży oferty na sezon 2014 kreśli profil polskiego kempingowicza. I odpowiada na pytania  dokąd i w jakim terminie jeździmy, jak długo lubimy wypoczywać oraz jakie zakwaterowania wybieramy.

Dokąd?

Zbliżający się koniec marca to odpowiedni moment na pierwsze podsumowania. Z rezerwacji założonych od 1 listopada 2013 do 23 marca 2014 wyłania się obraz wakacyjnych preferencjipolskich klientów Vacansoleil. Pod wieloma względami, sezon 2014 będzie bardzo podobny do poprzedniego. Nadal ( niezmiennie od ponad 10 lat) Polacy najchętniej wybierają Włochy (aż 58% rezerwacji), następnie Chorwację(17% rezerwacji) i Francję (13% rezerwacji). Wśród regionów najpopularniejsze są Riwiera Adriatycka, Toskania oraz Istria. Top 5 kempingów kształtuje się następująco: 1. Park Albatros w San Vincezno (Toskania), 2. Solaris w Sibeniku (Dalmacja),  3. Terme Catez w Catez ob Savi (Słowenia) 4. Le Chene Gris w Paryżu oraz 5. Norcenni Girasole Club w Figline Valdarno (Toskania).

Kiedy?

W sezonie 2014 polscy goście pojawią się na kempingach w trzech głównych terminach. Przede wszystkim w tygodniach 25-27 czyli między 21 czerwca a 12 lipca. Co  ciekawe, w tym roku termin ten jest popularniejszy aż o 80% niż w sezonie 2013. Kolejny oblegany termin to ostatni tydzień wakacji szkolnych czyli 23-30 sierpnia. Także Majówka cieszy się dużym zainteresowaniem i pomimo niekorzystnego ustawienia dni wolnych od pracy, klienci zakładają tyle samo rezerwacji na termin 26 kwietnia – 3 maja co w roku ubiegłym.

Gdzie i jak długo?

 Szczególnie chętnie w tym sezonie Polacy wybierają domek Fiji (podstawowy model) oraz pojawiające się na wybranych kempingach domki Waikiki dla 7 osób (domki Waikiki charakteryzują się 3 sypialniami).  Wzrasta zainteresowanie glampingiem, czyli kempingiem w wersji VIP. Średnia długość rezerwacji to 10 dni.