Dobrze wyposażone sale konferencyjne, moc atrakcji po spotkaniach służbowych, szeroka gama miejsc noclegowych, a wszystko to w dogodnej lokalizacji. Uniejów to idealne miejsce na firmowy wyjazd.

Niewielkie miasteczko, położone w samym sercu Polski, słynie z gorących źródeł. Chętnie przyjeżdżają tu nie tylko goście indywidualni, lecz również grupy biznesowe. Uniejów jest bowiem doskonale przygotowany na przyjęcie i obsługę firm, które właśnie tu chcą zorganizować konferencję czy szkolenie.

Profesjonalne sale konferencyjne kryje w sobie odrestaurowany Zamek Arcybiskupów Gnieźnieńskich. W średniowiecznych murach na gości czeka stylowa sala Rycerska, która może pomieścić do stu osób, a dla mniejszych grup – sala Tollów (do 35 osób). Do organizacji koncertów, wystaw oraz wszelkiego rodzaju spotkań kameralnych idealnie nadaje się sala Białej Damy. Natomiast sala hrabiego Aleksandra, z lustrami i okrągłym stołem, jest niezastąpiona podczas wyjątkowych spotkań biznesowych.

Grupy mogą także skorzystać z oferty położonego w pobliżu Domu Pracy Twórczej, który na ich potrzeby przygotował kolejne trzy sale: Rzeźbiarską, Malarską i Wielką.

Wszystkie konferencyjne pomieszczenia mają pełne wyposażenie audiowizualne, dostęp do bezprzewodowego Internetu oraz – w zależności od potrzeb – światła dziennego lub pełnego zaciemnienia. W czasie spotkań do dyspozycji gości jest ponadto serwis kawowy, a w razie życzenia – lunch lub kolacja wybrane z bogatego menu.

Dla wyjazdów firmowych bardzo ważne jest położenie miejsca docelowego, a Uniejów jest doskonale usytuowany. Leży w centrum Polski, przy autostradzie. Z Trójmiasta jedzie się tu trzy i pół godziny, z Warszawy i Poznania półtorej, z Łodzi – godzinę.

Nie bez znaczenia jest też okolica, tak by po spotkaniach służbowych goście nie musieli się nudzić. W Uniejowie atrakcje nasuwają się samoistnie. Nie można tu przecież być i nie skorzystać z relaksującej kąpieli w leczniczej solance. Zwłaszcza że ma ona dobroczynny wpływ i na zdrowie, i na urodę.

Kompleks Termalno-Basenowy położony jest u podnóża zamku, z widokiem na XIX-wieczny park. W zależności od pogody można tu skorzystać z basenów odkrytych lub zadaszonych. Do wyboru są też sauny, gabinet masażu, basen solankowy gorący i lodowy, a także komora śnieżna.

Miłośnicy niekonwencjonalnych kąpieli po konferencji czy szkoleniu koniecznie powinni odwiedzić Kasztel Rycerski. Jego atrakcją są Łaźnie Kasztelańskie, nazywane „średniowiecznym SPA”. To dlatego, że kąpiel solankowa odbywa się tu w prawdziwych dębowych baliach, replikach tych, z jakich korzystali rycerze. Na spragnionych wrażeń czekają również kąpiele różane, piwne lub czekoladowe.

Ci, którzy po biznesowych spotkaniach i wodnych atrakcjach mają jeszcze siły, by się poruszać, mogą skorzystać z kompleksu boisk piłkarskich im. Włodzimierza Smolarka. To niepowtarzalna okazja, by zagrać na w pełni profesjonalnej murawie podgrzewanej wodą termalną.

Wieczorem warto natomiast udać się do klubu muzycznego Nautilus, który mieści się w podziemiach kompleksu basenowego. To miejsce stworzone z myślą o osobach ceniących sobie rozrywkę w najlepszym wydaniu. Na gości czekają nowoczesne wnętrza, stylowe kanapy i wykwalifikowana obsługa. A w piątkowe i sobotnie wieczory można tu potańczyć przy klubowej muzyce miksowanej przez profesjonalnego DJ. Dodatkową atrakcją klubu jest kręgielnia wyposażona w cztery nowoczesne, w pełni multimedialne tory.

Gdzie po tym wszystkim przenocować? Do wyboru jest szeroka gama miejsc noclegowych zarówno w zamku, Domu Pracy Twórczej, Kasztelu Rycerskim, jak i Zagrodzie Młynarskiej. Ta ostatnia to zespół muzealno-noclegowy z pięcioma zabytkowymi obiektami przeniesionymi z terenu województwa łódzkiego. Pokoje urządzone zostały tu nie tylko w dworze, lecz także w zabytkowym wiatraku (w scenerii urządzeń napędowych młyna!).