Muzeum Łazienki Królewskie, z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, postanowiło zrobić niespodziankę swoim fanom na portalu facebook.com. Każdy, kto polubi fanpage, będzie mógł  bezpłatnie pobrać płytę „Usłysz Łazienki” w formacie mp3, autorstwa Marcina Dymitera.

 

„Usłysz Łazienki” to niezwykła płyta, dzięki której można poczuć się jak w Królewskich Ogrodach, bez wychodzenia z domu. 21 „utworów” wypełnionych jest brzmieniami terenowymi z Łazienek Królewskich (ang. field recording), skoncentrowanymi na dźwiękach otoczenia badanej przestrzeni. Zapraszają one odbiorcę do aktywnego słuchania, do przestrojenia „ucha” i odkrywania własnej wrażliwości. Na płycie można usłyszeć parkową faunę, fontanny, hejnał wydobywający się z Podchorążówki czy nawet turystów. Te niezwykłe nagrania  będzie można pobrać już od najbliższego poniedziałku 23 grudnia z fanpage Muzeum Łazienki Królewskie pod adresem:

www.facebook.com/Muzeum.Lazienki.Krolewskie

Aby pobrać płytę, wystarczy polubić fanpage i kliknąć na ikonę z okładką płyty „Usłysz Łazienki” umieszczoną poniżej zdjęcia w tle. Nagrania będą dostępne dla wszystkich fanów do początku przyszłego roku.

Realizacja nagrania, edycja  i mastering: Marcin Dymiter, www.emiter.org; projekt graficzny: Zofia Dziubińska; fotografie wykorzystane na okładce: Tomasz Sosnowski.