To już 52. edycja Festiwalu Moniuszkowskiego w Kudowie-Zdroju, która odbędzie się w dniach 27-30 sierpnia 2014 roku. Jak co roku, Mecenasem i Partnerem wydarzenia są Uzdrowiska Kłodzkie – Grupa PGU.

Melomanów oraz gości Kudowy -Zdroju czeka w tym roku ponad tydzień muzycznych wrażeń podczas 52. Festiwalu Moniuszkowskiego – najpierw konkurs, a następnie festiwal z udziałem gwiazd wokalistyki. To wyjątkowe święto muzyki na stałe wpisało się w krajobraz kotliny Kłodzkiej, a wielu gości przyjeżdża do dolnośląskich zdrojów właśnie z uwagi na odbywający się tam Festiwal.  
W ciągu pięćdziesięciu lat w najpiękniejszych miejscach tego miasta w Teatrze Zdrojowym, Teatrze pod Blachą, Sali Koncertowej w Pijalni Wód Mineralnych, Parku Zdrojowym, a także w kościołach okolicznych miejscowości wystąpiło dotychczas kilka tysięcy śpiewaków i muzyków, znane zespoły operowe, orkiestry symfoniczne i kameralne, gwiazdy scen operowych i teatralnych z Polski, Czech, Danii, Litwy, Rosji, Słowacji, Ukrainy, Niemiec, Norwegii, Włoch, USA, Japonii, Kuby i Meksyku. Nie inaczej będzie w tym roku. Ponadto, zainaugurowany dwa lata temu Międzynarodowy Konkurs Wokalny im. Adama Hiolskiego będzie miał swoją kontynuację również w tym roku i będzie stanowił wstęp do głównych uroczystości Festiwalu Moniuszkowskiego.
Tegoroczny Międzynarodowy Festiwal Moniuszkowski, to liczne koncerty, spotkania z artystami, koncert laureatów III Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Andrzeja Hiolskiego, spektakl „Wakacje z Moniuszką” oraz Korowód Moniuszkowski.  
To jedno z wielu wydarzeń kulturalnych, w które angażują się Uzdrowiska Kłodzkie, należące do Polskiej Grupy Uzdrowisk. Niedawno zakończył się w Dusznikach-Zdroju najstarszy festiwal muzyczny w Polsce i najstarszy pianistyczny festiwal na świecie, Międzynarodowy Festiwal Chopinowski.
Znaczące zaangażowanie Polskiej Grupy Uzdrowisk w ogólnopolskie wydarzenia kulturalne, sprzyja szerokiej prezentacji uczestnikom tych wydarzeń nie tylko infrastruktury i potencjału medycznego oraz rekreacyjnego, ale także ofert wypoczynkowych i zabiegowych, jak również bogactw naturalnych, takich jak chociażby wody mineralne, czy borowina, uzdrowisk należących do największej grupy uzdrowisk w Polsce.
52. Międzynarodowy Festiwal Moniuszkowski w Kudowie-Zdroju, w dniach 27-30 sierpnia 2014 roku
Serdecznie zapraszamy!

 

***

Uzdrowiska Kłodzkie S.A. – Grupa PGU prowadzą działalność w zakresie lecznictwa uzdrowiskowego – w tym dziecięcego, rehabilitacji, profilaktyki, lecznictwa ambulatoryjnego, diagnostyki, turystyki zdrowotnej, hotelarstwa i gastronomii w trzech kurortach o wielowiekowej tradycji leczniczej: Polanicy-Zdroju, Dusznikach-Zdroju i Kudowie- Zdroju. Znakomite walory krajobrazowe, dużą ilość bogactw naturalnych, liczne i obfite źródła wód mineralnych i leczniczych kurorty zawdzięczają szczególnym warunkom geologicznym, przyrodniczym i klimatycznym. Dzisiejsze Uzdrowiska Kłodzkie S.A. to nowocześnie wyposażona baza balneologiczna oraz hotelowa, przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych, zmodernizowane zakłady przyrodolecznicze, wyposażone w nowoczesną aparaturę leczniczą, oferujące ponad 60 różnych zabiegów przyrodoleczniczych, nowoczesne pracownie diagnostyczne, baseny rekreacyjno-rehabilitacyjne, gabinety odnowy biologicznej wellness i SPA, wyspecjalizowana kadra medyczna.
www.uzdrowiska-pgu.pl