Tegoroczne targi „Europa Messe” odbędą się w dniach 8 – 10 maja br. w Magdeburgu. To już kolejna edycja tego turystycznego wydarzenia, dedykowanego klientom indywidualnym. Wśród wystawców nie zabraknie reprezentacji Polskiej Grupy Uzdrowisk, czyli Uzdrowisk Kłodzkich.

Europejskie targi „Europa Messe” to ważne wydarzenie nie tylko dla branży turystycznej i instytucji w niej działających, ale także dla wszystkich zainteresowanych ciekawymi miejscami destynacji turystycznych. Wydarzenie odbywa się w samym centrum Magdeburga, gdzie wystawcy mają możliwość bezpośredniego kontaktu z klientami odwiedzającymi targi.
Co roku, wśród wystawców są obecni przedstawiciele różnych branż, z wielu europejskich krajów, którzy oferują mieszkańcom Magdeburga i okolic swoje specjały i usługi. Tegoroczna polska reprezentacja, to Uzdrowiska Kłodzkie, będące częścią Polskiej Grupy Uzdrowisk, które na swoim stoisku  zaprezentują ofertę leczniczą poszczególnych uzdrowisk, wchodzących w skład PGU, ich wyjątkowe warunki klimatyczne oraz szeroką ofertę zabiegów leczniczych, rehabilitacyjnych oraz SPA & wellness.  Odwiedzający stoisko Uzdrowisk Kłodzkich nie tylko będą mieli możliwość zapoznania się z  materiałami informacyjnymi o PGU, ale również będą mieli szansę otrzymać rabat na wybraną ofertę pobytową.
Ponadto, na uzdrowiskowym stoisku znajdą się też produkty na bazie borowiny połczyńskiej, w tym głównie kosmetyki z Połczyna, a także woda mineralna – Staropolanka i Wielka Pieniawa – do degustacji. Zorganizowane zostanie również łóżko do masażu, gdzie odwiedzający będą mogli skorzystać z wyjątkowego masażu, wykonanego przez uzdrowiskowego specjalistę rehabilitanta.

 

***

Uzdrowiska Kłodzkie S.A. – Grupa PGU prowadzą działalność w zakresie lecznictwa uzdrowiskowego – w tym dziecięcego, rehabilitacji, profilaktyki, lecznictwa ambulatoryjnego, diagnostyki, turystyki zdrowotnej, hotelarstwa i gastronomii w trzech kurortach o wielowiekowej tradycji leczniczej: Polanicy-Zdroju, Dusznikach-Zdroju i Kudowie- Zdroju. Znakomite walory krajobrazowe, dużą ilość bogactw naturalnych, liczne i obfite źródła wód mineralnych i leczniczych kurorty zawdzięczają szczególnym warunkom geologicznym, przyrodniczym i klimatycznym. Dzisiejsze Uzdrowiska Kłodzkie S.A. to nowocześnie wyposażona baza balneologiczna oraz hotelowa, przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych, zmodernizowane zakłady przyrodolecznicze, wyposażone w nowoczesną aparaturę leczniczą, oferujące ponad 60 różnych zabiegów przyrodoleczniczych, nowoczesne pracownie diagnostyczne, baseny rekreacyjno-rehabilitacyjne, gabinety odnowy biologicznej wellness i SPA, wyspecjalizowana kadra medyczna.
www.uzdrowiska-pgu.pl